۵ گام برای رژیم غذایی بهاری

0
55

۵ گام برای رژیم غذایی بهاری

بسیاری از افراد در فصل بهار احساس بی حالی و کسالت می کنند، اما به نظر می رسد رژیم غذایی بهاری می تواند این مشکل را حل کند.

بهار زمانی مناسب برای احیای رژیم غذایی، احساس سلامتی و به دست آوردن انرژی مورد نیاز برای لذت بردن از ماه های فصل بعدی یعنی تابستان است:

گام اول:غذاهای ساده

از وعده های غذایی بسته بندی شده صرف نظر کنید و وعده های غذایی ساده و سالم را با استفاده از مواد اولیه تازه بپزید. غذاهای کامل، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی را با کالری نسبتاً کمتری ارائه می دهند. با تهیه وعده های غذایی خود، در هزینه و همچنین کالری اضافی، چربی، سدیم و شکر که اغلب همراه با وعده های غذایی آماده است، صرفه جویی می کنید.

گام دوم:هیدراته بمانید

در مورد نوشیدنی های خود فراموش نکنید که از نوشیدنی های شیرین صرف نظر کنید. شیر، آب آشامیدنی ساده و ترکیب آب با لیمو، برش های پرتقال یا برگ های نعناع را به عنوان یک نوشیدنی خوش طعم مصرف کنید.

گام سوم: سبز فکر کنید

سبزیجات سالم، کم چربی و سرشار از فیبر  هستند و برخی سبزیجات پهن برگ نیز منبع خوبی از آهن، ویتامین های گروه B و ویتامین C هستند.

گام چهارم: بشقاب خود را رنگارنگ کنید

نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات، یک چهارم آن را غلات و یک چهارم آخر آن را با گوشت بدون چربی، ماهی، مرغ یا جایگزین های گوشت مانند حبوبات پر کنید.

گام پنجم: میان وعده های سالم

برای میان وعده ای سالم برنامه ریزی کنید و مطمئن شوید که از میان وعده های تازه مانند تخم مرغ های آب پز، سبزیجات و میوه های خرد شده، لوبیا و ماست ساده استفاده کنید. کابینت ها را با میان وعده های سالم مانند آجیل خام، غلات و ذرت بوداده های ساده پر کنید. ترکیبی از دانه های چیا، دانه های شاهدانه، دانه کدو تنبل و دانه های آفتابگردان، مملو از پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب ضروری است که به شما در سیر شدن کمک می کنند.

منبع: انتخاب

منبع :
همشهری آنلاین

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید