۱۵ گروه حقوق بشری: آمریکا باید پیگیر حقوق بشر در بحرین باشد

0
155

۱۵ گروه حقوق بشری: آمریکا باید پیگیر حقوق بشر در بحرین باشد

۱۵ گروه و سازمان حقوق بشری در نامه ای از «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا خواستند تا وضعیت حقوق بشر در بحرین را مورد توجه قرار دهد.

به نوشته وبگاه القدس العربی، در این نامه آمده است که مماشات و بی توجهی دولت دونالد ترامپ، موجب تشویق حاکمان بحرین به نقض بیش از پیش حقوق بشر و حمله به مخالفان و رهبران معارضان و بازگشت مجازات اعدام شده بود.

گروههای حقوق بشری همچنین از «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز خواستند تا زمان بروز تغییرات مثبت در حوزه حقوق بشر در بحرین، صادرات سلاح به این کشور را متوقف کند و طبق وعده های انتخاباتی اش، مسأله حقوق بشر را به عنوان یک اصل مهم در سیاست خارجی آمریکا در تعامل با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس قرار دهد. به گفته این گروهها، دولت ترامپ ۸.۵ میلیارد دلار سلاح به بحرین فروخته و اوضاع حقوق بشر در کشورهای حوزه خلیج فارس در دوره ترامپ بحرانی شده بود.

طبق این نامه با ورود ترامپ به کاخ سفید در سال ۲۰۱۷، سرکوب بی سابقه مخالفان در بحرین نیز تا امروز ادامه دارد و منامه با بازگرداندن حکم اعدام، شش نفر را اعدام کرده است و از سوی دیگر رسانه های مستقل و احزاب سیاسی معارض بسته شده و رهبران سیاسی و مدافعان حقوق بشر بازداشت و روانه زندان می شوند.

در ادامه این نامه از مسئولان آمریکایی خواسته شده تا با زندانیان سیاسی بحرینی دیدار کرده و خواستار آزادی همه زندانیان شوند، به خصوص رهبران انقلاب بحرین از جمله «حسن مشیمع»، «عبدالجلیل السنکین»، «عبدالهادی الخواجه» و «الشیخ المقداد» و «عبدالوهاب حسین» که از سال ۲۰۱۱ به این سو در زندان به سر می برند.

انقلاب بحرین از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ و همزمان با انقلاب در برخی کشورهای عربی دیگر آغاز شده و تاکنون ادامه دارد. در این سال ها دهها نفر کشته و صدها تن دیگر نیز زخمی و هزاران نفر از جمله رهبران انقلاب روانه زندان شده اند.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید