گروه های مقاومت عراق ازشروع مبارزه مسلحانه برای اخراج اشغالگران خبر دادند

0
223

گروه های مقاومت عراق ازشروع مبارزه مسلحانه برای اخراج اشغالگران خبر دادند

هیأت هماهنگی گروه های مقاومت عراق در بیانیه ای تأیید می کند که عملیات مقاومت علیه نیروهای اشغالگر و پایگاه های آن بوده و خواهد ماند و نمایندگی های دیپلماتیک را هدف قرار نخواهد داد.

به گزارش رسانه های عراق، هیأت هماهنگی گروه های مقاومت عراق شامگاه پنجشنبه در بیانیه ای تأکید کرد که گروه های مقاومت مرحله جدیدی از مقاومت را پیش رو دارند که در آن سلاحشان در هر نقطه از خاک وطن به سمت نیروهای اشغالگر و پایگاه های آن نشانه می رود و مقاومت در این خصوص از حق شرعی، ملی و حمایت مردمی برخوردار است.

در بیانیه این نهاد آمده است: «مقاومت عراق یک تصمیم عراقی است و انتخاب آن انتخاب مردم عراق است و تا آزادسازی عراق از لوث اشغالگران با همین گزینه تحت هر شرایط و هزینه ای ادامه خواهد داد» .

هیأت هماهنگی گروه های مقاومت عراق تاکید کرد: «واضح است که هر طرفی که به عنوان مانعی در برابر مسیر مقاومت و انتخاب همیشگی آن در مقابله با اشغالگران و بیرون راندن آنها قرار گیرد، آن طرف، خیانتکاری مزدور یا ذلیل، بزدل و تسلیم است و این حق مقاومت است و بلکه وظیفه آن است که به چنین طرف هایی توجه نکند و بلکه آنها را از کارشکنی در ضربات مقاومت علیه اشغالگران بازدارد».

بر اساس این بیانیه، پس از بی نتیجه ماندن همه ابزارهایی که دیگران برای بیرون کردن اشغالگران روی آن حساب باز کرده بودند، مقاومت، رویارویی را تنها گزینه ضامن آزادی، شرافت و عزت عراق می داند.

هیأت هماهنگی گروه های مقاومت عراق اخیرا هم با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد از حضور آمریکا در عراق و حمله اخیر آمریکا به نیروهای الحشد الشعبی در مرز عراق با سوریه تاکید کرد:«توجیهات واهی برای مشروعیت بخشی به حضور غیرقانونی نظامیان اشغالگر آمریکایی در خاک عراق وجود دارد».


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید