کیفیت قابل قبول هوا در تهران – وزش باد موثر تا اواخر وقت امروز

0
81

کیفیت قابل قبول هوا در تهران – وزش باد موثر تا اواخر وقت امروز

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (۱۵ اسفند ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و وزش باد مؤثر است.

همچنین در طول روز رشد ناپایداری همراه با احتمال بارش پراکنده و گاهی وزش باد نسبتاً شدید شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، با آغاز تردد خودروها در صبح روز شنبه (۱۶ اسفند ۹۹) و کاهش نسبی تندی باد انتظار می رود غلظت آلاینده ها افزایش پیدا کند و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا کاهش یابد. به تدریج در طی روز با افزایش تندی باد از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

همچنین با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه، با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بوده و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع :
خبرگزاری ایسنا

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید