کشته و زخمی شدن چند شهروند یمنی در حمله مزدوران ائتلاف سعودی

0
200

کشته و زخمی شدن چند شهروند یمنی در حمله مزدوران ائتلاف سعودی

حمله توپخانه ای مزدوران ائتلاف سعودی به منطقه ای مسکونی در استان تعز در جنوب غرب یمن چند کشته و زخمی برجای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در حمله توپخانه ای به محله الجمله در شهر صاله در استان تعز دو شهید و بیش از ۱۰ زخمی برجای گذاشت.

 شهر صاله یمن بارها هدف شلیک خمپاره ای یا توپخانه ای مزدوران ائتلاف سعودی قرار گرفته که اغلب اوقات از بین غیرنظامیان یمنی و به ویژه کودکان قربانی گرفته است.

در طول شش سالی که از آغاز جنگ یمن می گذرد، استان تعز در جنوب غرب صحنه یکی از طولانی ترین نبردها بوده است بخشی از این استان در اشغال ائتلاف سعودی و مزدورانش است و بخش دیگر هم تحت کنترل دولت نجات ملی یمن دارد.

نیروهای مسلح یمن روز سه شنبه سامانه پدافند هوایی ائتلاف سعودی و همچنین مناطق ابعر و حیفان را هدف گرفتند که با کشته و زخمی شدن ده ها نفر از نیروهای ائتلاف سعودی و گریختن مابقی و از کار افتادن یک خودروی زرهی آنها همراه شد.

تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به یمن کمتر از یک ماه دیگر وارد هفتمین سال خود می شود و در طول این سال ها، این کشور تحت محاصره همه جانبه زمینی، هوایی و دریایی قرار دارد، اما در نتیجه مقاومت نیروهای مسلح یمن طی همه این سال ها و پیشرفت و ارتقای آنها در صنایع نظامی و تسلیحاتی، ائتلاف سعودی در باتلاق جنگ یمن گرفتار شده است.

 


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید