کرملین: ادعای آمریکا درمورد استفاده روسیه از سلاح شیمیایی، بی اساس است

0
213

کرملین: ادعای آمریکا درمورد استفاده روسیه از سلاح شیمیایی، بی اساس است

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (جمعه) به تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم های جدید بر تعدادی از اشخاص و تاجران روسی واکنش نشان داد.

پسکوف طی نشست خبری روزانه در کرملین، گفت: «امیدواریم واشنگتن، تمایلات دیوانه وار خود برای اعمال تحریم هایی علیه تجار روسی را اجرا نکند».

به نوشته خبرگزاری «تاس»، وی با بیان اینکه روسیه در حال بررسی تهدید تحریم های جدید آمریکا علیه این کشور است، توضیح داد مسکو همزمان سناریوهای مختلفی را برای حفاظت از منافع شهروندان و شرکت های تجاری خود بررسی می کند.

سخنگوی کرملین ضمن «بی پایه و اساس» خواندن اتهامات مطرح شده علیه روسیه درباره مسموم کردن ناوالنی، تاکید کرد مسکو سال ها پیش تمام برنامه های خود در حوزه تولید و ذخیره سازی تسلیحات شیمیایی را کنار گذاشته است.

به نوشته تاس، پسکوف در این باره اظهار داشت: «واشنگتن بر مبنای اتهامات کاملا بی اساس وجود تسلیحات شیمیایی در کشور ما، علیه روسیه پیش می رود. این اطلاعات درست نبوده و نمی تواند باشد زیرا روسیه سال ها پیش ذخایر تسلیحات شیمیایی خود را نابود کرد».

پایگاه خبری «بلومبرگ» پیشتر گزارش داده بود که دولت های آمریکا و انگلیس در حال بررسی تحریم های بیشتری بر روسیه، به بهانه مسمومیت و زندانی شدن «الکسی ناوالنی» معارض دولت مسکو، هستند.

همچنین روز سه شنبه بود که وزارت خزانه داری آمریکا ۷ مقام ارشد روسیه را تحریم کرد و مدعی شد که اطلاعاتش نشان می دهد که مسکو عامل مسموم شدن الکسی ناوالنی است. شامگاه همان روز نیز وزارت بازرگانی آمریکا ۱۴ نهاد در روسیه، آلمان و سوئیس را به دلیل فعالیت های اشاعه ای در حمایت از برنامه تسلیحات کشتار جمعی روسیه و فعالیت تسلیحات شیمیایی تحریم کرد.

پسکوف پیشتر با غیرقابل قبول دانستن تحریم های جدید آمریکا و اروپا علیه روسیه، تاکید کرده بود به بهترین شکلی که منافع کرملین را حفظ کند به این تحریم ها پاسخ می دهند.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید