چین بودجه نظامی خود را افزایش می دهد

0
206

چین بودجه نظامی خود را افزایش می دهد

به نقل از کاپیتال، پکن قصد دارد بودجه نظامی خود را برای سال ۲۰۲۱، ۶.۸ درصد افزایش دهد که کمی بیشتر از سال ۲۰۲۰ است.۲۰۹ میلیارد دلار بودجه نظامی چین برای سال جدید که سه تا چهار برابر کمتر از بودجه رقیب دیرینه خود، ایالات متحده است.

آدام نی، مدیر مرکز سیاست چین از استرالیا گفت : این رقم اعلام شده رسمی است که احتمالا تمام هزینه های مربوط به امور دفاعی را در نظر نمی گیرد. این مشکل در کشورهای دیگر هم همانند آمریکا، وجود دارد. چین این افزایش ها را به چند دلیل توجیه می کند: رسیدن به غرب، بهبود حقوق نظامیان، به ویژه جذب استعدادهای جدید در ارتش، اما مهمتر از همه دفاع بهتر از مرزها با تسلیحات گران قیمت.

آمادگی برای حمله فرضی به تایوان، یک جزیره ۲۳ میلیون نفری که پکن آن را چینی می داند، نیز به شدت بر بودجه ارتش خلق سنگینی می کند. وزارت دفاع چین در ماه ژانویه هشدار که ” استقلال تایوان” همانند اعلان جنگ خواهد بود.

روابط چین – آمریکا و روابط  چین – هند، به ویژه در سال گذشته تیره شده است. به گفته سونگ ژونگپینگ، کارشناس نظامی چین، تهدیدات خارجی که چین با آن روبرو است، او را مجبور به تقویت توانایی های دفاعی خود می کند، به ویژه در مواجهه با “مداخله آمریکا در مسئله تایوان”.

منبع :
خبرگزاری ایسنا

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید