پیش بینی هواشناسی امروز سه شنبه ۲۴ فروردین/ بارش باران

0
183پیش بینی هواشناسی امروز سه شنبه 24 فروردین/ بارش باران

پیش بینی هواشناسی امروز سه شنبه ۲۴ فروردین/ بارش باران

بارندگی در زنجان طی روز جاری به شکل رگبار و در حد پراکنده و با احتمال رعد و برق همراه خواهد بود.

پیش بینی وضعیت جوی زنجان

سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بارندگی در این استان طی روز جاری به شکل رگبار و در حد پراکنده و با احتمال رعد و برق همراه خواهد بود.

سونا صرفی روز سه شنبه افزود: این بارندگی با نفوذ یک سامانه بارشی به استان زنجان از ساعات بعد از ظهر در برخی از مناطق استان اتفاق خواهد افتاد که می تواند با احتمال رخداد تگرگ به شکل محلی نیز همراه باشد.

وی با بیان اینکه به سبب ماهیت رگباری بارش ها، آبگرفتگی موقت معابر عمومی محتمل است، اظهار داشت: صبح چهارشنبه نیز احتمال بارش های پراکنده در این استان وجود دارد و سپس این سامانه بارشی از منطقه خارج خواهد شد.

صرفی به وزش بادهای نسبتا شدید از بعدازظهر امروز /سه شنبه ۲۴ فروردین ماه/ اشاره کرد و افزود: وزش باد بعد از ظهر چهارشنبه نیز مناطق مختلف این استان را در بر خواهد گرفت اما روز پنجشنبه شرایط آب و هوایی به شکل نسبتا پایدار خواهد بود و دما نیز تغییر محسوسی نخواهد داشت.

وی میزان دمای فعلی شهر زنجان را ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با بیان اینکه این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد خنک شده است، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با ۲- درجه سانتیگراد و گیلوان با ۳۱+ درجه سانتیگراد به ترتیب کمترین و بیشترین میزان دما در سطح این استان را داشتند.

 در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.منبع : شایا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید