وزش باد شدید در بخش هایی از کشور – بارش امسال ۴۲.۵ درصد کمتر از پارسال

0
84

وزش باد شدید در بخش هایی از کشور – بارش امسال ۴۲.۵ درصد کمتر از پارسال

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در اغلب نقاط کشور غیر از سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب فارس و جنوب کرمان بارش باران داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز همچنین در استان های جنوبی رعد و برق و در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی همچنین ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات شمال شرق بارش برف داریم.

وی افزود: امروز شدت بارش ها در ارتفاعات شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری و جنوب کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از اوایل امشب از میزان ابرناکی و بارش به تدریج از غرب کشور کاسته می شود و این سامانه فردا در استان های خراسان، شمالی شمال خراسان رضوی و گلستان فعال خواهد بود و سپس از کشور خارج می شوند.

ضیائیان بیان کرد: امروز در نیمه شرقی کشور، جنوب و جنوب غرب و غرب کشور، همچنین مناطق مرکزی و استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید داریم و این شرایط فردا در شرق و جنوب شرق کشور و استان های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی پیش بینی می شود.

وی اظهار کرد: روز شنبه وزش باد گرم جنوبی و افزایش محسوس دما در سواحل خزر و اردبیل خواهیم داشت.

ضیائیان گفت: از بعد از ظهر یکشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی بارش در استان های ساحلی خزر آغاز می شود، در این روز در ارتفاعات شمال غرب نیز بارش خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه در شمال غرب و سه شنبه در نوار شمالی کشور بارش ها ادامه دارد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده صاف همراه با وزش باد پیش بینی می شود و در برخی ساعات وزش باد شدید خواهیم داشت، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱ ۷ و ۶ درجه خواهد بود.

ضیائیان افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی درباره وضعیت بارش ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ۹۹) تا ۱۲ اسفند ۹۶.۵ میلیمتر ثبت شد میزان بارش پارسال در این بازه زمانی ۱۶۸.۴ میلیمتر بوده است که بارش سال جاری ۴۲.۵ درصد کمتر از سال گذشته است.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید