می خواهم زنده بمانم، قسمت دوم؛ شایگان، کلید رهایی همایون

0
78

می خواهم زنده بمانم، قسمت دوم؛ شایگان، کلید رهایی همایون

فراروـ قسمت دوم سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی محمد شایسته دوشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۹ وارد شبکه نمایش خانگی شد.

در خلاصه داستان این قسمت آمده است: هما به سراغ امیر شایگان می رود تا برای آزادی پدرش به او کمک کند. هما مجبور است در مدت زمان کمی خواسته شایگان در قبال آزادی پدرش را اجابت کند. نادر در این مسیر علی رغم مخالفتش سعی می کند به او کمک کند. در این قسمت هما که چاره ای جز کمک گرفتن از شایگان ندارد، با ترس و لرز به دفتر او می رود. شایگان در قبال آزادی همایون مبلغ مورد نیاز برای خرید یک خانه را طلب می کند و برای فراهم کردن آن تنها سه روز به هما فرصت می دهد.

هما چاره ای جز فروش خانه ندارد. خانه ای که به نام پدرش نیست و مادرش هم با شناختی که از همایون دارد، حاضر به فروش نیست. هما دوباره به خانه اولش بر می گردد و نمی داند چه کاری می تواند برای آزادی پدر انجام دهد. در این شرایط فقط نادر است که کنار هما مانده است و سعی می کند راهی پیدا کند.

 

مرموز بودن شخصیت شایگان در قسمت دوم بیشتر می شود و رابطه او با دشتی هم نامشخص است. در ظاهر دشتی و شایگان با یکدیگر زاویه فکری دارند؛ اما در عمل با هم همکاری می کنند و هنوز انگیزه های این همکاری مشخص نیست. اگرچه دشتی پیش از انقلاب نیز در همین دایره فعالیت می کرده است و در بازجویی به همایون حرف هایی می زند که می تواند نشانه بی اعتقادی اش به نظام حاکم باشد.

 

در این قسمت کمی با زندگی و شخصیت کاوه نیز بیشتر پیش می رویم. او با قولی که به قاچاقچی ها داده است، باید هرچه زودتر پول آن ها را فراهم کند و جانش در خطر است؛ بنابراین به فکر فرار می افتد. فرار با زنی که در بیمارستان پزشک است و از مشکلات روحی رنج می برد. اگرچه انتخاب بازیگر این نقش کمی در این قسمت توی ذوق می زند؛ می توان تا پررنگ تر شدن این نقش صبر کرد و امیدوار به جذاب تر شدن ماجرا و نقش او بود.

 

برخلاف قسمت اول که به فضاسازی و نشان دادن شرایط زمانی و مکانی شخصیت ها می گذشت، قسمت دوم تاکید زیادی بر طراحی شخصیت و شخصیت پردازی ها دارد، به خصوص شخصیت امیر شایگان با بی رحمی ها و کاسب کاری هایش در کمال آرامش و با دیسیپلینی خاص خودش.

 

در قسمت های آینده می خواهم زنده بمانم و با پا گرفتن سایر شخصیت ها و معلوم شدن مواضع و اختلافات آن ها می توانیم شاهد سریالی جذاب تر باشیم. سریالی که همه امکانات لازم را برای محبوبیت و پر مخاطب شدن دارد؛ اما در میان سایر تولیداتی که در شبکه نمایش خانگی این روز ها هستند، رقابت سختی در پیش دارد…

منبع :
فرارو

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید