مسکو و دمشق: آمریکا در سوریه در پی چپاول نفت و نه مبارزه با تروریسم است

0
80

مسکو و دمشق: آمریکا در سوریه در پی چپاول نفت و نه مبارزه با تروریسم است

دولت های روسیه و سوریه در بیانیه ای مشترک تاکید کردند که کشورهای غربی تحت فرماندهی آمریکا درصدد چپاول ثروت های سوریه و نه مبارزه با تروریسم در این کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، کمیته هماهنگی دولت های روسیه و سوریه امروز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «تمام اقداماتی که کشورهای غربی در سوریه انجام می دهند، هیچ ارتباطی با مبارزه با تروریسم در این کشور ندارد و هدف واقعی آنها غارت ثروت ملی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل متحد است، بدون اینکه به خاطر کارشان مجازات شوند».

بر اساس این بیانیه، آمریکا درصدد تجزیه سوریه و افزایش وجود نظامی خود در مناطق غنی از نفت در شمال شرق این کشور است، همان گونه که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا تایید کرد که نفت مهم ترین دلیل حضور نظامیان آمریکایی در خاک سوریه است.

در بیانیه کمیته هماهنگی دولت های روسیه و سوریه آمده است: «نیروهای ائتلاف بین المللی که حضور خود در سوریه را به بهانه مبارزه با تروریسم توجیه می کنند، در واقع امر، از فعالیت های تشکیلات مسلح را با مجهز کردن آنها با سلاح و مهمات و پول و آموزش عناصر مسلح پشتیبانی می کنند و همزمان، سوریه را تحت فشار اقتصادی تحریم قرار می دهند».

در این بیانیه آمده است: «حضور نظامی غیرقانونی کشورهای غربی و اقدامات آنها در برهم زدن ثبات سوریه، توجه اساسی جامعه جهانی را می طلبد، زیرا همه این ها به وخامت اوضاع امنیتی و اقتصادی در سوریه و بلکه همه منطقه خاورمیانه منجر می شود».

ساکنان استان های الحسکه و شهر قامشلی واقع در شمال شرق سوریه، نیز در ماه های اخیر در حمایت از دولت این کشور و مخالفت با شبه نظامیان وابسته به آمریکا تظاهرات کرده اند.

بخش اعظمی از استان الحسکه در اشغال شبه نظامیان کُرد موسوم به گروه نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) قرار دارد که این عناصر وابسته به نظامیان تروریست آمریکا هستند.

مناطق شرق سوریه سرشار از منابع نفتی است و آمریکا با کمک عناصر وابسته خود، در حال غارت نفت سوریه و قاچاق آن است.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید