قورباغه قسمت یازدهم؛ خیانت خانوادگی

0
82

قورباغه قسمت یازدهم؛ خیانت خانوادگی

قورباغه قسمت یازدهم؛ خیانت خانوادگی

فراروـ قسمت یازدهم سریال قورباغه به نویسندگی و کارگردانی هومن سیدی و تهیه کنندگی علی اسدزاده روز دوشنبه یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۹ وارد شبکه نمایش خانگی شد. در خلاصه داستان این قسمت آمده است: «مشت خوردن از غریبه درد داره، از آشنا هزار درد.»

سروش در کنار رامین و در راه رسیدن به نوری لحظه به لحظه بی قرارتر می شود و کنترلش را از دست می دهد. مرور خاطرات ۱۲ سال پیش وقتی که نوری بی دست و پا ظرف چند روز به مغز متفکر و فرمانده گروه کوچک و بزهکارشان تبدیل شد، مرور و گره گشایی از نقشه ای که نوری برای دزدیدن مواد کشیده بود و سرگرم کردن سروش کند تا جایی که توانست چند روزی او را در بازداشت نگه دارد، سروش را ثانیه به ثانیه به جنون نزدیک تر می کند.

طبق نقشه رامین به سراغ استمپ می رود و سروش نوری را نگه می دارد. نوری سعی می کند سروش را آرام کند تا دوباره به موقعیتی برگردند که پیش از این بودند. موقعیتی که آن ها یک خانواده بودند. اما سروش گوشش به هیچ حرفی بدهکار نیست، اتحاددش با رامین مقطعی و برای رسیدن به قورباغه است و از کشتن رامین یا نوری یا هر کس دیگری ابایی ندارد.
رامین با دست خالی بر می گردد و این جا است که رامین و نوری به نقشه دومشان سویچ می کنند. در حالی که در ذهن سروش نقشه ی دومی وجود ندارد. نوری سروش را با ضربات متعدد چاقو می کشد و در حالی که دارد جان می دهد، آتشش می زند.

بدین ترتیب سروش به پایان راهش می رسد و رامین از یک مرحله دیگر هم جان سالم به در می برد. اگرچه او ترجیح می داد که همه کار همین جا و در همین مرحله تمام شود، همین که هنوز زنده است و می تواند نقشه بکشد و بازی کند، برایش جای امیدواری دارد…

 

قسمت یازدهم جنگ سه جانبه نوری، رامین و سروش است. گرگ هایی که با چشم باز در کنار هم می خوابند و ذره ای به هم اعتماد ندارند. اما در نبرد گرگ ها بر سر قورباغه گرگ های با هوش تر زنده می مانند. سروش با عصبی بودن،

کینه ای بودن و میل به قدرتش در بازی ذهنی نوری و رامین شکست می خورد. اگر او به هشدار های آخر نوری هم عمل می کرد، چنین سرنوشتی در انتظارش نبود؛ اما خشونت بی فکر به خشونت هوشمند می بازد.

 

قورباغه در ادامه داستان و قسمت های خوبش باز هم قسمتی جذاب و فوق العاده را می آفریند. جنگ و کشمکش میان کاراکتر ها در همه بخش ها بیننده را در مقابل تصویر میخکوب می کند. حتی یادآوری ها و فلش بک های این قسمت هم دارای کنش هستند. همیشه چیزی هست که کسی در پی یافتن و دیگری در پی پنهان نگاه داشتنش است. همیشه شخصیت ها خواسته هایی دارند که در پی دست یابی به آن ها هستند و برای رسیدن به آن به هر دری می زنند.
ویژگی جذاب دیگر قورباغه قابل پیش بینی نبودن آن است. در نبرد سه جانبه هر لحظه جای بازنده تغییر می کند و بیننده هم نمی تواند با قاطعیت از آن چه پبش می آید، حرف بزند. لحظاتی رامین و سروش دست بالاتر را دارند، زمانی رامین می تواند بازنده باشد و درنهایت هم سروش می بازد.

 

قورباغه بعد از گذشتن رامین از روی نئش سروش مسیری تازه می یابد. مسیری در جهت پیدا کردن خائن خانوادگی بعدی. خائنی با نسبت خونی.

منبع :
فرارو

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید