قهرمان دو و میدانی بانوان: هدف اولیه ام شکستن رکورد ایران و پس از آن کسب ورودی جهانی و المپیک است

0
200

قهرمان دو و میدانی بانوان: هدف اولیه ام شکستن رکورد ایران و پس از آن کسب ورودی جهانی و المپیک است

مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی کشور در حالی برگزار شد که چند رکورد شکسته شد که یکی از آنها در پرش سه گام توسط سارینا ساعدی بود. دوومیدانی کار نوجوانی که نشان داد می تواند در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

این پرنده ماده سه گام که عضو تیم پلیمر خلیج فارس بوده و زیر نظر زهرا نبی زاده از قهرمانان سابق دوومیدانی بانوان تمرین می کند، در جریان رقابت ها با پرشی به طول ۱۲.۵۳ متر، رکورد این ماده را در بخش بزرگسالان پس از ۹ سال شکست. او پیش از این نیز  در تابستان سال جاری با ۱۲.۶۸ متر، رکورد نوجوانان را شکسته بود.

فارس: ابتدا از نحوه حضور و آشنایی تان با دوومیدانی بگویید؟

کلاس پنجم ابتدایی بودم که استعدادیابی صورت گرفت و من برای دوومیدانی انتخاب شدم و از ان پس در این رشته تمری و مسابقه دادم.

فارس: الان که به این مرحله رسیده اید که رکورد دار ایران هستید، هدف تان برای آینده چیست؟

هدفم در رده اول شکستن رکورد پرش سه گام ایران را در رده جوانان و بزرگسالان ایران را ارتقا دهم و سهمیه حضور در مسابقات جوانان جهان را هم کسب کنم. بعد از اینها به سهمیه المپیک و مدال بازی های آسیایی فکر می کنم.

فارس: ۱۷ سال دارید و هنوز راه زیادی را در پیش دارید.

بله هنوز فرصت زیادی دارم که تجربه کسب کنم. باید در مسابقات زیادی شرکت کنم و این مسابقه است که ما را با تجربه تر می کند. سال گذشته به دلیل آسیب دیدگی نتوانستم در هیچ مسابقه ای شرکت کنم، اما امسال برایم خوب بود.

فارس: با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا را داشتیم، شما امسال دو بار رکورد شکنی کردید؟

امسال با اینکه کرونا بود و خیلی از باشگاه ها بسته شده بود، اما فدراسیون کمک کرد و با چند مسابقه ای که برگزار شد توانستم نتایج خوبی را کسب کنم و رکورد بزنم.

فارس: انتظارتان از فدراسیون برای دیده شدن دوومیدانی بانوان و دیده شدن شما چیست؟

کلا که دوومیدانی بانوان دیده نمی شود، اما در یکی دو سال گذشته با حضور پلیمر خلیج فارس، شرایط بهتر شده است و امیدواریم نتایج بهتری را در آینده کسب کنیم و بیشتر دیده شویم.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید