فروشگاه اپ گالری هوآوی در حال ثبت رکوردهای جدید

0
69

فروشگاه اپ گالری هوآوی در حال ثبت رکوردهای جدید

رشد ۷۷ درصدی توسعه دهندگان اپ گالری

در حال حاضر این پلتفرم بیش از ۲.۳ میلیون توسعه دهنده ثبت شده دارد که نشان دهنده ۷۷ درصد رشد از سال گذشته است. این یعنی میزان رشد برنامه های این پلتفرم از لحاظ کمی و کیفی سرعت بالایی دارد.

مخاطبان آن در سراسر جهان، به بیشتر از ۵۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است، که خبری خوش برای توسعه دهندگان نرم افزار در سراسر دنیا است. حالا بازاری مطمئن با تعداد کاربر (مشتری بالقوه) از طریق App Gallery در دسترس قرار گرفته است.

بد نیست بدانید که تعداد کل دانلود برنامه در این پلتفرم به تعداد ۳۸۴.۴ میلیارد بار دانلود در سال ۲۰۲۰ رسیده که ۱۷۴ میلیارد بیشتر از سال قبل است. اعداد و ارقام رشد فروشگاه App Gallery به شکلی خارق العاده در حال رشد است.

رشد جهانی اپ گالری

در میان بخش های مختلف این فروشگاه، بازی ها بیشترین رشد را تجربه کرده و در مقایسه با سال گذشته، ۵۰۰ درصد رشد داشته اند. این آمار و ارقام جدید، دقیقا یک سال پس از معرفی و رونمایی AppGallery به صورت رسمی و تشریح چشم انداز هوآوی برای ساخت و توسعه آن به عنوان یک پلتفرم توزیع برنامه های جدید، منتشر شده است.

فروشگاه اپ گالری هوآوی در حال ثبت رکوردهای جدید

رشد فروشگاه App Gallery در بازارهای محلی نیز چشمگیر بوده است. به گفته «ژانگ ژه» (Zhang Zhe) مدیر مشارکت های جهانی هوآوی، در سال ۲۰۱۹ میلادی فقط ۲۵ کشور در سراسر جهان تعداد کاربرانی بیش از یک میلیون نفر در AppGallery داشته اند. اما در حال حاضر تعداد این کشورها به ۴۲ عدد رسیده است.

کماکان شاهد رشد قوی این پلتفرم در بازارهای اروپا، آمریکای لاتین، آسیا، اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا هستیم. بر اساس اطلاعات موجود، توسعه دهندگان بیشتر به دنبال قابلیت های دستگاه های هوآوی هستند تا بدین ترتیب، بتوانند نوآوری و ارائه تجربه های بهتر و منحصر به فرد را برای کاربران فراهم کنند.

این پلتفرم تلاش خود را روی همکاری با توسعه دهندگان در مقیاس محلی و جهانی متمرکز کرده تا بتواند مرتبط ترین برنامه ها را به کاربران هدیه دهد؛ این مسئله منجر به افزایش تعداد توسعه دهندگانی شده که از این سیستمعامل استفاده می کنند.

توسعه دهندگان به طور فزاینده ای به دنبال App Gallery برای نفوذ به مخاطبان محلی و جهانی هستند. در طول سال گذشته، برنامه های جهانی همانند Line و Viber در زمینه ارتباطات و برنامه های دیگری همانند Bolt در صنعت حمل و نقل وارد App Gallery شدند. همچنین این پلتفرم میزبان سایر برنامه های مشهور مانند Booking.com و Deezer هم شده است.

فروشگاه اپ گالری هوآوی در حال ثبت رکوردهای جدید

بازار کشور چین در حال حاضر دومین بازار بزرگ محصولات مصرفی در دنیا است و هوآوی با سهم بازاری نزدیک به دو برابر در گوشی هوشمند نسبت به نزدیک ترین رقیب و حکمرانی کامل در بخش نرم افزار، از باتجربه ترینها در این بازار به حساب میآید.

به همین دلیل استفاده از App Gallery یکی از آسان ترین راه ها برای ورود به بازار بزرگ کشور چین به حساب آمده و به توسعه دهندگان جهانی در راستای کسب موفقیت در بازار بزرگ این کشور، کمک زیادی خواهد کرد.

برای پیبردن به بزرگی بازار چین کافی است به اعداد و ارقام نگاهی داشته باشیم. بیشتر از ۹۰۴ میلیون کاربر اینترنت با میزان دانلود بیش از ۱۰۰ میلیارد برنامه در بازار چین حضور دارند و فروشگاه App Gallery هوآوی خدمات دهی به بخش بزرگی از این کاربران را بر عهده دارد.

فقط در یک سال گذشته، هوآوی به بیش از ۱۰۰ شرکت خارجی کمک کرده تا به بازار رو به رشد برنامه های موبایل در چین وارد شده و سهمی از سود سرشار آن داشته باشند.

برنامه ای مانند PicsArt را می توان به عنوان یکی از نخستین برنامه هایی معرفی کرد که از موقعیت و جایگاه هوآوی در بازار موبایل چین استفاده کرده اند. در حال حاضر این برنامه توانسته بیشتر از ۳۰۰ میلیون دانلود را در سرزمین چین، تجربه کند.

همچنین برنامه های دیگری همانند FaceTune 2 و Mondly با ۲.۲ میلیون و ۳۵۰ هزار دانلود، موفقیت های مشابهی را تجربه کرده اند. البته این پلتفرم به بیشتر از ۱۰ هزار برنامه چینی هم کمک کرده است تا بتوانند به بازارهای خارج از کشور هم دسترسی پیدا کنند که از میان آن ها می توان به Rise و Night of Full Moon اشاره کرد.

اکوسیستم هوشمند نرم افزاری

App Gallery را می توان یک بستری هوشمند دانست که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تجربه های بی نظیری را برای مصرف کنندگان ایجاد کند. هسته منحصر به فرد HMS Core این امکان را می دهد تا برنامه ها در دستگاه های متفاوت و با مشخصات فنی مختلف، با کمترین مشکل اجرا شوند.

فروشگاه اپ گالری هوآوی در حال ثبت رکوردهای جدید

از اهداف آینده فروشگاه App Gallery می توان، تبدیل شدن به پلتفرمی نرم افزاری با سه هدف خاص را ذکر کرد. این سه هدف عبارتند از نوآوری، سهولت و در دسترس بودن و حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران.

 

منبع :
رکنا

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید