عودت همه پول بلیت در صورت ابطال پروازهای نوروزی از سوی ستاد مقابله با کرونا

0
89

عودت همه پول بلیت در صورت ابطال پروازهای نوروزی از سوی ستاد مقابله با کرونا

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره موضوع ابطال بلیت پروازها و  جریمه کنسلی در پرواز های نوروزی بیان کرد: این موضوع پیش از این برای مسافران حمل و نقل هوایی ابهامی ایجاد کرده بود که ضرورت دارد، در این حوزه شفاف سازی شود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: اگر مسافری خود درخواست کنسلی بلیت پرواز نوروزیِ خود را داشته باشد، طبق مقررات مشمول جریمه کنسلی می شود و مبلغی بابت کنسلی بسته به مدت زمان مانده به پرواز از کل پول بلیت، کسر و مابقی به مسافر برگردانده می شود.

وی ادامه داد: اما اگر شرایط شیوع ویروس کرونا به نحوی باشد که ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کند، سفر در ایام نوروز ممنوع است، پول بلیت مسافران به صورت کامل به آنها عودت می شود؛ اگر ستاد مقابله با کرونا محدودیتی ابلاغ کند، قطعاً پول بلیت مسافران بدون کسر جریمه به آنهایی که برای ایام نوروز بلیت گرفته اند، پرداخت می شود و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید کرد: پروازهای شرکت های هواپیمایی طبق مقررات و با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری انجام می شود؛ سیاست شرکت های هواپیمایی کاملا هماهنگ با سیاست های سازمان هواپیمایی کشوری است.

به گزارش فارس پیش از این ابهاماتی درباره استرداد وجه بلیت در صورت لغو پروازهای نوروزی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا یا تصمیم مسافر مبنی بر لغو سفر مطرح شده بود.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید