علیرضا حقیقی؛ خاموشی یک ستاره

0
190

علیرضا حقیقی؛ خاموشی یک ستاره

علیرضا حقیقی ۱۸ ساله بود که با پرسپولیس قرارداد بست اما برای رسیدن به دروازه سرخپوشان مدت زیادی انتظار کشید. نام او در فوتبال ایران در بازی پرسپولیس و سایپا بر سر زبان ها افتاد، زمانی که فرشید کریمی( برادر علی کریمی) با خطا از زمین اخراج شد و حقیقی درون دروازه ایستاد تا با مهار ضربه پنالتی علی دایی خیلی زود به شهرت برسد.

علیرضا حقیقی؛ خاموشی یک ستاره

دروازه بان خوش تیپ و جوان پرسپولیس از مهار پنالتی علی دایی تا  جام جهانی ۲۰۱۴ که  دروازه بان اصلی تیم ملی فوتبال ایران شد، راه سخت و سنگلاخی را طی کرد اما خیلی زود اشباع شد و نه تنها روند پیشرفتش متوقف شد بلکه سیر نزولی اش را با سرعت طی کرد. شاید اگر او قدر خود را می دانست امروز در تیمی مثل گل گهر سیرجان در لیگ برتر شرایط بهتری داشت!

علیرضا حقیقی؛ خاموشی یک ستاره

تلخ است که شماره یک تیم ملی فوتبال ایران در ۴ مسابقه آخر تیم گل گهرسیرجان نیز نیمکت نشین شود آن هم به فاصله کمتر از ۶ سال. اینکه حقیقی دلش نخواست بعد از جام جهانی پیشرفت کند به خودش مربوط است اما واقعا باید پرسید چرا تیمی مثل گل گهر که در قواره یک تیم مدعی سعی کرده بازیکنان تاثیرگذاری را جذب کند به سراغ چنین مهره سوخته ای می رود؟!

حقیقی در لیگ برتر بیستم از ۱۶ مسابقه در ۵ بازی غایب بوده و در ۱۱ مسابقه ای که در میدان حضور داشته ۱۲ گل دریافت کرده است.( احتمال خطای آماری یک یا دو گل وجود دارد.) هیچکس نمی تواند بگوید که چرا دروازه بانی گل می خورد بلکه مهم این است که دروازه بان گل های کودکانه  یا به اصطلاح فوتبالی ها گل مفت نخورد که متاسفانه حقیقی حداقل در یکی دو مسابقه به دلیل اشتباه هایی که داشت عامل باخت تیمش شده است. 

گل به خودی که او در بازی با پیکان وارد دروازه گل گهرسیرجان کرد باعث شد صحنه خنده داری در لیگ برتر را شاهد باشیم که محمد نادری پیکان با یک پرتاب اوت گلزنی کند و بعد هم از دوستانش بپرسد چرا گل به اسم من ثبت نشد؟!!  حقیقی را چه کسانی به تیم گل گهر پیشنهاد دادند؟! این دروازه بان با چه دستمزدی به این تیم متمول لیگ برتری پیوست؟ آیا واقعا حقیقی در لیگ برتر بیستم از عملکرد خودش رضایت دارد که انتظار داشته باشد منتقدان از او ایراد نگیرند؟!

ستاره ملی پوش سابق فوتبال ایران خیلی راحت از عرش به فرش رسید و حالا هم در گل گهر گاهی میدان رقابت را به مهرداد بشاگردی می بازد اما برای برخی دوستان که او را با سلام و صلوات و به اسم ملی پوش به گل گهر بردند چه باک؟! آنها اکنون  برای حقیقی به به و چه چه می کنند و همواره می خواهند او را یکی از بهترین های دروازه بانی فوتبال ایران نشان بدهند مساله ای که با واقعیت همخوانی ندارد.

علیرضا حقیقی؛ خاموشی یک ستاره

شاید ۹ سال پیش اگر حقیقی یا بستگانش به حرف هایی که رسول کربکندی در مورد افت این دروازه بان زد توجه می کردند اکنون حقیقی شرایط متفاوتی در لیگ برتر ایران داشت. رسول کربکندی در ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ در مورد علیرضا حقیقی  اظهار داشت: «  زمانی که حقیقی در پرسپولیس بود، اگر معمارزاده نیمکت نشین می شد، اعتراض می کرد، اما وقتی که او به دروازه بان اول تبدیل شد، از فرصتی که در اختیارش قرار گرفت به خوبی استفاده نکرد.»

شاید حقیقی اکنون هم بتواند دلخوش به برخی مطالب دور از واقعیت دوستانش باشد اما بهتر است که او نقدها را بخواند و با خود فکر کند چرا او که زمانی شماره یک تیم ملی فوتبال ایران بود اکنون تبدیل به بازیکنی نیمکت نشین در لیگ برتر شده است؟


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید