طرح فصلی فروش کتاب تشویقی برای مطالعه و خرید – سایت خانه کتاب به روز شود

0
135

طرح فصلی فروش کتاب تشویقی برای مطالعه و خرید – سایت خانه کتاب به روز شود

علیرضا توسلی مدیر کتابفروشی «خانه کتاب کیان» در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزار فارس، درباره طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) اظهارداشت: اجرای این طرح ها برای صنف کتابفروشان بسیار حائز اهمیت است از این رو که در اکثر روزهای سال، فروش کتاب چندان زیاد نیست، به واقع باید گفت مردم دوست دارند کتاب را با تخفیف تهیه کنند.

وی افزود: این موضوع به ویژه با شکل گیری جشنواره های تخفیف ۵۰ درصدی که از ریشه در حال نابودی کتاب و کتابفروشی است چندان خوب نیست؛ چون مردم به این تخفیف ها عادت می کنند. اما برگزاری طرح های فصلی فروش کتاب هم برای مردم  و هم برای ما کتابفروشان فرصت خوبی است. اساساً طرح فصلی فروش کتاب تشویقی برای مطالعه و تهیه کتاب است.

علیرضا توسلی در پایان سخنان خود درباره طرح زمستانه کتاب گفت: بازه زمانی اجرای طرح زمستانه کتاب امسال، بهترین زمان است از این رو که هم برای دانشجویان که ترم جدیدشان شروع شده فرصت مناسبی است تا کتاب های مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه کنند؛ از سوی دیگر هم برای این که نزدیک تعطیلات نوروز هستیم و به دلیل درگیری جامعه با بیماری کرونا بهترین فرصت است که مردم در خانه بمانند و کتاب بخوانند.

* مدیر کتابفروشی «بچه های کتاب»: اطلاعات برخی کتاب ها در سایت خانه کتاب قدیمی است

مسعود منوچهری مدیر کتابفروشی «بچه های کتاب» در شهر شیراز استان فارس در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) ابراز داشت: کلیت طرح در مدل های مختلف اجرایی چه در حوزه اعتبارات و چه مطالعاتی آن کار عالی و فوق العاده ای است و به واقع باب جدیدی برای افرادی که در این حوزه دغدغه مند هستند، باز شده است. در دوره های گذشته طرح زمستانه برگزار نمی شد و اکنون نیز جای خوشحالی است که امسال بابی را باز کردند و زمستانه کتاب نیز اجرا می شود.

وی ضمن بیان این که انجام این کار با این حجم گسترده کاری دشوار است، تصریح کرد: اصولاً ما نقاط قوت را کمتر می بینیم و نقاط ضعف بیشتر به چشممان می آید و در پی پررنگ نشان دادن ضعف های این کار هستیم، اما باید گفت با وجود برخی مشکلات برگزاری طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها کاری ویژه است. به واقع هم کتابفروشان و هم مخاطبان از این روند راضی هستند.

مدیر این کتابفروشی در ادامه تاکید کرد: به ویژه در وضعیت کنونی جامعه، کتاب اولین کالایی است که از سبد خانواده ها حذف شد و ارائه این تخفیفات هم کمکی به کتابفروشان است و هم به کسانی که شرایط اقتصادی سختی قرار دارند اما علاقه مند به کتاب نیز هستند.
 
مسعود منوچهری با اشاره به این که بازپرداخت طرح های فصلی فروش کتاب زودتر از گذشته اتفاق می افتد، افزایش اعتبار کتابفروشان را امری ضروری دانست و عنوان کرد: اطلاعات برخی از کتاب هایی که در سایت خانه کتاب و ادبیات ایران وجود دارد، قدیمی است و ما برای فروش این آثار به مشتری با مشکل مواجه می شویم.

طرح زمستانه کتاب از نهم اسفند آغاز و تا شانزدهم اسفندماه در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور ادامه  دارد. در زمستانه کتاب ۹۹ سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می توانند با مراجعه به کتابفروشی های عضو طرح ، کتاب های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب دانشگاهی را با یارانه ۲۵ درصدی بخرند.

از مجموع ۹۲۵ کتابفروشی عضو طرح زمستانه کتاب امسال، ۱۴۳ کتابفروشی در استان تهران و ۷۸۱ کتابفروشی از سایر استان ها هستند. همچنین ۸۳ کتابفروشی به تازگی برای مشارکت در این طرح ثبت نام کرده اند.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید