رحیم شهریاری خواننده ای که با پنج میلیون بیننده رکورد کنسرت آنلاین را شکست، کیست؟

0
65

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره رحیم شهریاری خواننده ای که با پنج میلیون بیننده رکورد کنسرت آنلاین را شکست، خواهیم داشت! با ما همراه باشید. رحیم شهریاری ، خواننده آذری به سبب ثبت پنج ‌میلیون بیننده برای برگزاری چهار ماه کنسرت بی ‌وقفه بعد از شیوع ویروس کرونا (کنسرت آنلاین هر شب از طریق صفحه شخصی خود در فضای مجازی) برای علاقه ‌مندان نوازندگی و خوانندگی، در آستانه ثبت یک رکورد جهانی است.

به گفته رحیم شهریاری ، تعداد بینندگان او بعد از ۱۲۰ اجرای آنلاین در اینستاگرام از مرز پنج‌ میلیون بیننده فراتر رفته ‌است و این امر او را در آستانه ثبت رکورد گینس قرار داده است.

در روزهای اخیر رحیم شهریاری در پیج اینستاگرام خود ادعا کرده است که نمایندگان گینس برای ثبت رکورد تعداد پنج‌ میلیون نفری بینندگان این خواننده در حال مکاتبه با مدیران کمپانی مورد قرارداد وی در آمریکا هستند.

رحیم شهریاری درباره ثبت رکورد چهار‌ ماه اجرای زنده متوالی در اینستاگرام‌ می ‌گوید:

” تاکنون در دنیا هنرمندی نبوده است که چهار ‌ماه پیاپی اجرای موسیقی داشته باشد و این رکورد مال ما است. البته پیش‌تر در فرانسه، ترکیه و ایتالیا شبیه این کار انجام شده، اما آنها نهایت یک ماه کنسرت هر شبه لایو داشته‌اند و به این دلیل گینس اگر انصاف داشته باشد، این اقدام ثبت خواهد شد و اگر این رویداد در گینس ثبت نشود، تنها به دلیل مسائل سیاسی کشور ما خواهد بود.

دوران قبل از شیوع کرونا سالی دو یا سه کنسرت برگزار می‌کردم، اما در ماه‌های اخیر حدود یک تا دو ساعت در اینستاگرام و صفحه شخصی خودم ساز زده‌ و به صورت زنده خوانده ‌ام. “

اما درباره رحیم شهریاری بد نیست بدانید وی متولد ۱ اسفند ماه سال ۱۳۴۹ شمسی در تبریز است. وی از همان دوران کودکی علاقه خود را با خواندن سرود و آهنگ‌ های آذربایجانی در مدرسه و خانه نشان داد و همزمان نزد یوسف عبدالعظیم ‌زاده، ساز قارمان را فرا گرفت و از استادان جمهوری آذربایجان بهره فراوانی جست. از سال ۱۳۶۸ شمسی با ارکسترهای مختلف همچون سهند (به سرپرستی رشید وطن ‌دوست) و هلال احمر تبریز، دانشگاه آزاد و غیره همکاری داشته ‌است.

در سال ۱۳۷۵ شمسی با تشکیل گروه آراز کنسرت ‌های متعددی را در داخل و خارج از کشور داشته است و آلبوم ‌های گلمدین ، بیاض گئجه لر ، ایپک، سن سیز ، وفاسیز ، آغلاما ، عصرین گوزلی ، گئتمه قال ، گوزللرین گوزلی ، کیم بیلیر ، یاواش یئری ، منه گوره و آذربایجان و آهنگ ‌های یالان دنیا، سنه گوره، ریحان، هایدی سویله و بازخوانی آهنگ باخ باخ از جمله فعالیت‌های اوست. رحیم شهریاری در جشن چهارشنبه سوری شهر استهکلم کشور سوئد کنسرت با شکوهی برگزار کرد!

منبع : جدولیاب