راهنمای انتخاب تابلوی پذیرایی

0
109

راهنمای انتخاب تابلوی پذیرایی

تابلوها را می‌توان یکی از عناصر تکمیل‌کنندۀ دکوراسیون خانه به شمار آورد، که توجه به رنگ، طرح و سایز یک تابلو در هنگام خرید از مواردی است که نباید آن را دست‌کم بگیرید. هماهنگی میان رنگ و مدل تابلوها با زمینۀ رنگی به‌کاررفته

تحریریه زندگی آنلاین : تابلوها را می‌توان یکی از عناصر تکمیل‌کنندۀ دکوراسیون خانه به شمار آورد، که توجه به رنگ، طرح و سایز یک تابلو در هنگام خرید از مواردی است که نباید آن را دست‌کم بگیرید. هماهنگی میان رنگ و مدل تابلوها با زمینۀ رنگی به‌کاررفته در چیدمان باعث ایجاد کنتراست و هماهنگی تمامی عناصر باهم می‌شود.

 

مکان نصب تابلو در پذیرایی

*هنگام خرید تابلو برای پذیرایی به‌جایی که می‌خواهید آن را نصب کنید، فکر کنید. بهتر است تابلوهای بزرگ را بر روی دیوارهای اصلی پذیرایی نصب کنیم. زیرا جلوۀ زیبایی به محیط می‌دهند. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که دیوار پشت کاناپه معمولاً بهترین مکان برای نصب تابلو است. اما باید در نظر داشته باشید که طول تابلوها باید به‌صورتی باشد که از طول کاناپه بیشتر نباشد. تابلوهای کوچک‌تر را گاهی به‌جای نصب بر روی دیوار می‌توان بر روی میز و یا شلف قرارداد. استفاده از تابلوها بدین‌صورت فضای خلاقانه‌تری را ایجاد می‌کند.

 

بیشتربخوانید:

چه رنگ فرشی مناسب دکوراسیون شما است؟

 

*برای نصب تابلوهای مدرن در اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن بهتر است که آن‌ها را پشت سر کاناپه اصلی یا روی بزرگ‌ترین دیوار نصب کنید. البته باید بدانید که عرض تابلوی شما نباید بیشتر از عرض کاناپه‌تان باشد. اندازه ایده آل این است که عرض آن حداکثر دوسوم دیوار بالای مبل پیش برود. در مورد نصب گروهی تابلوها هم این نکته را رعایت کنید.

 

 *همیشه تابلوها را طوری نصب کنید که با سطح دید شما هم‌تراز باشند. تابلوهای خیلی بالاتر یا پایین‌تر از خط دید فضا را بی‌تناسب و شمارا آدم بی‌دقتی نشان می‌دهند.

 

*اگر می‌خواهید چند تابلوی نقاشی را کنار هم در چند ردیف قرار دهید بهتر است تابلوهای روشن را بالاتر و آن‌هایی را که رنگ تیره‌تری دارند در ردیف‌های پایین‌تر نصب کنید.

 

*برای نصب تابلو بالای تخت خواب، مبلمان اتاق پذیرایی یا سایر اسباب و اثاثیه بزرگ انتخاب تابلوهای دوتایی یا چهارتایی هم‌اندازه گزینه مناسب‌تری است.

 

*موضوع تابلوهای کنار هم را یکسان در نظر بگیرید. به‌طور مثال اگر به تابلوهایی با موضوع دریا و اقیانوس علاقه‌مندید، تصاویری از خانه‌های ساحلی، ماهیگیری، قایقرانی و … را کنار هم قرار دهید.

 بیشتر بخوانید:

شیک ترین ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون

دکوراسیون خانه با رنگ و بوی بهار

 

*بعد از خرید تابلوهای تازه بلافاصله سراغ میخ و چکش نروید. درباره اینکه می‌خواهد تابلوها را چطور کنار هم قرار دهید خوب فکر کنید. می‌توانید یک دایره، مستطیل یا حتی مثلث فرضی را در ذهنتان مجسم کنید و تابلوها را طوری کنار هم بچینید تا فرم نهایی آن‌ها کنار هم تعریف‌شده باشد. برای راحتی کار تابلوهای موردنظرتان را روی یک مقوا یا کاغذ بزرگ روی زمین بچینید و بعد از هرکدام الگویی تهیه کنید. حالا این الگوها را روی دیوار کنار هم بچسبانید و بعد جای میخ را مشخص کنید. این‌طوری دیوارهای شما به دلیل آزمون‌وخطاهای مختلف هنگام نصب، سوراخ‌سوراخ نمی‌شود.

 

*اگر می‌خواهید تابلوی شما بیشتر جلب‌توجه کند، در بخش بالایی آن چراغی برای نورپردازی نصب کنید که شاخه آن قابلیت تنظیم شدن را داشته باشد و نور را روی سطح تابلو بتاباند. در این صورت تابلوی شما جلوه بیشتری خواهد داشت.

 

 

*اگر تصویر موردنظر شما کوچک است اما می‌خواهید آن را داخل یک قاب بزرگ بگذارید باید به سراغ تهیه پاسپارتو بروید. پاسپارتو یک مقوای ساده است که به‌عنوان یک حاشیه بزرگ یا کوچک دور نقاشی یا تصویر موردنظرتان قرار می‌گیرد. رنگ آن باید با یکی از رنگ‌های اصلی نقاشی هماهنگ اما بارنگ قاب تضاد داشته باشد. گاهی اوقات می‌توانید از قاب‌های حاشیه‌دار هم برای بزرگ‌تر کردن اندازه ابعاد تصویر استفاده کنید.

 

*اگر می‌خواهید دیوار شما بلندتر به نظر برسد از چیدمان عمودی استفاده کنید اما اگر می‌خواهید دیوار کشیده‌تر شود، تابلوها را به‌صورت افقی کنار هم قرار دهید.

 

 

*گاهی اوقات می‌توانید از تابلوها برای پوشاندن نقص‌های دیوارها استفاده کنید اما یادتان باشد که در این صورت هم باید ارتباط مشخصی بین این قاب با سایر تابلوها وجود داشته باشد تا تابلویی که برای این منظور در نظر گرفته‌اید ناموزون و بی‌ربط به نظر نرسد.

 

بیشتربخوانید:

کابینت های چوبی را با این روش تمیز کنید

 

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید