جیسون کلارک بازیگر استرالیایی کیست؟ | بیوگرافی جیسون کلارک

0
22

جیسون کلارک یکی از بازیگران توانمند اهل استرالیا است. او علاوه بر هنرنمایی در سینمای استرالیا در هالیوود نیز طرفداران خاص خودش را دارد. آثاری همچون «سی دقیقه پس از نیمه شب»، «مردی با قلب آهنین»، «نخستین انسان» و «بی قانون» را می توان از جمله فیلم های معروف او برشمرد. همچنین نمی توان از ایفای نقش جذاب و خاص او در نقش جان کانر در فیلم «نابودگر» غافل ماند.

دوران کودکی و نوجوانی جیسون کلارک

جیسون کلارک در ۱۷ ژوئیه سال ۱۹۶۹ در کشور استرالیا متولد شد. پدر کلارک یک کارگر ساده بود، او پشم گوسفندان را می چید و از این راه مایحتاج خانواده را تامین می کرد.

آغاز فعالیت حرفه ای

جیسون کلارک برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ وارد سینما و تلویزیون شد. کلارک به عنوان اولین کار سینمایی خود در فیلم Twilight که ساخته رابرت بنتون بود، در برابر لنز دوربین قرار گرفت. او در این فیلم افتخار همکاری با هنرمندانی همچون پل نیومن، سوزان ساراندون، جین هکمن را پیدا کرد و همین امر باعث شد تا مطالب جدید و ارزشمندی در مورد بازیگری یاد بگیرد.

سال ۲۰۱۳ را می توان سال شکوفایی جیسون کلارک دانست. به این خاطر که در این سال توانست در دو فیلم بسیار مشهور به نام های «سقوط کاخ سفید» و «گتسبی بزرگ» حضور پیدا کند و به واسطه ی این هنرنمایی فرصت های بی شماری در دنیای بازیگری و هالیوود به دست آورد.

جیسون کلارک در این فیلم در کنار هنرمندانی همچون لئوناردو ویلیام دی کاپریو، کری مولگان و جوئل ادگورتون توانست به تجارب زیادی دست پیدا کند. وی در سال ۲۰۰۹ با بازی در فیلم «دشمنان مردم» نیز افتخار بازی در کنار هنرمندان نامداری همچون جانی دپ و کریستین بیل را داشته است. به طور کل می توان گفت که جیسون کلارک سه بار با گری الدمن، سه بار با جسیکا چستین، دو بار با وینس کولوسیمو و دو بار هم با واشیکو فسکا همکاری داشته است. جیسون کلارک در سال ۲۰۱۷ در فیلم های دیگری همچون «برج تاریک» و «مه» به ایفای نقش پرداخت؛ ولی متاسفانه موفقیت چندانی عاید او نشد. اما با این حال با بازی در فیلم «آن» توانست این شکست را جبران نماید.

جیسون کلارک در سال ۲۰۱۸ در فیلم First Man حضور پیدا کرد. از جدیدترین کارهای او که روی پرده سینما رفته می توان فیلم «قبرستان حیوانات خانگی» را نام برد. این فیلم با اقتباس از رمان «وحشت» نوشته ی استفن کینگ ساخته شده است. جیسون کلارک در این فیلم نقش اول را برعهده دارد.

داستان از این قرار است که یک دکتر به نام لوییس کرید که جیسون کلارک نقش آن را بر عهده دارد، همراه با خانواده اش به یک خانه در قلب جنگل اسباب  کشی می کنند. آن ها متوجه می شوند که در نزدیک خانه یک قبرستان عجیب وجود دارد. در داستان پسربچه ای سه ساله بر اثر برخورد با یک کامیون می میرد، ولی به شکل معجزه آسایی دوباره زنده می شود.

جیسون کلارک در زمان ساخت این فیلم معتقد بود که نمی توان از یک پسر بچه ی سه ساله برای این نقش استفاده کرد، پس بنا بر پیشنهاد او یک دختر نه ساله را برای ایفای این نقش انتخاب کردند. کوین کولش کارگردان این اثر گفته بود که فیلم «قبرستان حیوانات خانگی» تا ۵ آوریل یعنی ۱۶ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ منتشر خواهد شد.

منبع : جدولیاب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید