جنجال بر سر شباهت لوگوی جدید آمازون به هیتلر!

0
85

جنجال بر سر شباهت لوگوی جدید آمازون به هیتلر!

به نقل از بی بی سی، این آیکون که در ماه ژانویه ارائه شده است، دارای یک نوار آبی رنگ با دالبر در بالای فلش لبخندشکل معروف شرکت آمازون بود. پس از رونمایی رسمی، برخی گفته اند که این نوار آبی رنگ شباهت هایی به  سبیل دیکتاتور نازی ها دارد. به دنبال شدت گرفتن بازخوردهای مختلف از سوی مشتریان، شرکت آمازون طرح دیگری را شبیه به آیکون قبلی ارائه داد و موضوع سبیل هیتلر را به طور کامل رفع کرد! یکی از مقامات آمازون به بی بی سی گفته است که این نماد قبل از ایجاد تغییرات اخیر در چند کشور مورد آزمایش قرار گرفته بود.

آمازون همچنین اعلام کرد: «ما آیکون جدید را به گونه ای طراحی کرده ایم که وقتی مشتریان کار خرید را با تلفن های هوشمند خود شروع می کنند، درست مانند جعبه های مان در زمان تحویل، هیجان زده شوند و از خریدشان لذت ببرند.»

یکی از مشتریان آمازون درباره آیکون خرید این شرکت توییت کرده بود: «والدین من تقریباً هر روز از آمازون استفاده می کنند. چند روز آینده اما، جعبه های آمازون گم خواهند شد. وقتی آنها می پرسند آمازون کجا رفته است، من به آنها خواهم گفت که به دنبال مقوای هیتلر باشند.»

مشتری دیگری هم توئیت کرده بود: «این فقط یک نوار ساده نیست، بلکه نواری است که بالای دهان خندان (لوگوی آمازون) قرار دارد و آن چیزی که در ذهن من تداعی می شود، یک آدولف خوشحال است.»

منبع :
همشهری آنلاین

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید