جانز هاپکینز: ۱۲۰۰ آمریکایی دیگر در یک شبانه روز قربانی کرونا شدند

0
137

جانز هاپکینز: ۱۲۰۰ آمریکایی دیگر در یک شبانه روز قربانی کرونا شدند

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست کم یکهزار و ۲۸۲ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده ۵۲۰ هزار و ۲۲۶ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست کم ۴۰ هزار و ۹۶۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۸ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۵۰۵ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می دهد، شمار مبتلایان به کرونا و شمار قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است.

جانز هاپکینز: 1200 آمریکایی دیگر در یک شبانه  روز قربانی کرونا شدند

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۹ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۸۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۵۳۳ هزار و ۶۳۶ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۰ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۲۲۸ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۶۹ هزار و ۶۱۵ نفر می رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با سه میلیون و ۵۸۵ هزار و ۸۵۰ مورد ابتلا و ۵۳ هزار و ۳۳۸ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم اکنون با دو میلیون و ۶۸۳ هزار و ۱۰۹ مورد ابتلا و ۴۴ هزار و ۷۵۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم اکنون با یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۲۳۲ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه ای به سرعت رو به افزایش است که هم اکنون این ایالت  بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

وضعیت شیوع کرونا در ایالات کرونا در آمریکا نگرانی هایی را در میان مقام های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً  «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری های عفونی و آلرژی تصریح کرد که همه گیری ویروس کرونا شرایط وحشتناکی را در این کشور ایجاد کرده است.

وی طی مصاحبه با رویترز، مجادلات و شکاف های سیاسی طی یک سال گذشته در این کشور را یکی از دلایل تلفات ۵۰۰ هزار نفری همه گیری کرونا در آمریکا دانست.

نتایج یک تحقیق جدید نیز نشان می دهد که از طرف دیگر شمار مبتلایان نوع انگلیسی ویروس کرونا هر ۱۰ روز یکبار در آمریکا دو برابر می شود که خطر افزایش تعداد قربانیان در این کشور کرونازده را به دنبال دارد.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان ها و کلینیک ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

دو شرکت آمریکایی «فایزر» و «مُدرنا» تأییدیه واکسن های ضد کرونایی خود را دریافت و میلیون ها دوز از آنها را در سراسر ایالات متحده و کشور های دیگر از جمله انگلیس توزیع کرده اند.

با اینحال، بر اساس گزارش هایی که در سامانه فدرال «گزارش عوارض جانبی واکسن» در آمریکا ثبت شده، حدود ۶۰ نفر در این کشور بعد از دریافت یکی از واکسن های «فایزر» یا «مدرنا» جان باخته اند و صدها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده اند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۱۵ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۸۰۵ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده اند و از آن میان دو میلیون و ۵۶۹ هزار و ۱۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند و دست کم ۶۵ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۹۴۱ نفر بهبود یافته اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۱ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۷۲ مورد ابتلا و ۱۵۷ هزار و ۵۸۴ مورد فوتی و برزیل با ۱۰ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۰۶ مورد ابتلا و ۲۶۱ هزار و ۱۸۸ مورد فوتی در رده های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

جانز هاپکینز: 1200 آمریکایی دیگر در یک شبانه  روز قربانی کرونا شدند

 


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید