تضییع حقوق عامه با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی – خیز چهارم کرونا بر اقتصاد کشور اثر منفی می گذارد

0
85

تضییع حقوق عامه با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی – خیز چهارم کرونا بر اقتصاد کشور اثر منفی می گذارد

اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سلامت با انتقاد از کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونایی فعلی اظهار داشت: همه ایرانیان باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و بدانند که این موضوع بخشی از حقوق عامه محسوب می شود. 

وی افزود: حق عموم مردم رعایت حداکثری بهداشت به منظور پرهیز از ابتلا به ویروس کروناست و اگر کسی آنرا رعایت نکند تضییع حقوق عمومی انجام داده است. 

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: با آنکه در طول یکسال اخیر محدودیت های کرونایی را پذیرفته ایم و سختی و دوری و عدم مراودات خانوادگی را تحمل کرده ایم ولی باید بدانیم بی توجهی و عادی انگاری می تواند ضربات و آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی به فرد، خانواده و کشور بزند. 

شاکری اظهار داشت: با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی باید مانع از خیز چهارم کروئنا و شیوع کرونای انگلیسی در کشور شویم این در حالی است که میزان رعایت مردم در چند ماه اخیر منجر به کاهش مبتلایان و جان باختگان این ویروس منحوس شده بود که متاسفانه از این میزان کاسته شده است. 

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کرونای انگلیسی وارد کشورمان شده و سن مبتلایان و قربانیان را کاهش داده است این در حالی است که کادر بهداشت و درمان در یکسال اخیر در اوج فعالیت بوده و خسته شده اند که مردم باید ضمن قدردانی از زحمات آنها، اقداماتی مرتکب نشوند که برخستگی آنها بیفزایند. 

نماینده تهران در مجلس در پایان گفت: اگر میزان شیوع کرونا در کشور گسترده شده و خیز چهارم را مشاهده کنیم قطعا محدودیت ها و پروتکل ها بیشتر شده و در پایان سال جاری و ابتدای سال ۱۴۰۰ بر معیشت و اقتصاد خانوارها و کشور تاثیر منفی می گذارد. 


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید