بهبود بازار مسکن در کمیسیون تلفیق شروع شد – تسهیلات ساخت مسکن احیا می‎شود

0
95

بهبود بازار مسکن در کمیسیون تلفیق شروع شد – تسهیلات ساخت مسکن احیا می‎شود

ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق همه تبصره های ارجاعی از صحن مجلس را در جلسه خود که روز پنجشنبه ۱۴ اسفندماه سال جاری برگزار شد، تعیین تکلیف کرد، گفت: بنای کار ما در کمیسیون تلفیق بودجه، بهبود معیشت مردم با استفاده از ابزارهای قانون گذاری بود و امیدواریم دولت هم با اجرای دقیق این مصوبات زمینه بهبود شرایط اقتصادی را فراهم کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی تبصره ۱۸ قانون بودجه که از صحن مجلس به کمیسیون تلفیق ارجاع شده بود، گفت: بند الف تبصره ۱۸ پس از بررسی در صحن علنی به کمیسیون ارجاع شد و کمیسیون نیز با نظر همه نمانیدگان نسبت به رفع ایرادات این بند اقدام کرد.

*کمیسیون تلفیق هدایت ۳۶۰ هزار میلیارد از منابع داخلی بانکی به حوزه ساخت مسکن را تصویب کرد

وی در بیان ارائه تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیاردی از سوی بانک ها به حوزه ساخت مسکن که در بند الف تبصره ۱۸ موجود است، افزود: در بررسی صحن مجلس، اصلاح این بخش از بند الف تبصره ۱۸ که احیای سهم ساخت مسکن از تسهیلات بانکی را به دنبال دارد، مد نظر نمایندگان نبود و بنابراین کمیسیون تلفیق نیز با توجه به اهمیت این موضوع تغییر در این بخش ایجاد نکرد.

عزیزی با اشاره به آثار مثبت در هدایت ۳۶۰ هزار میلیاردتومان از منابع داخلی بانکی به حوزه ساخت مسکن گفت: نظام بانکی کشور در سال های گذشته توجهی به پرداخت سهم ساخت مسکن از تسهیلات نداشته و همین امر منجر به کاهش عرضه و نابه سامانی بازار مسکن شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدواریم با تصویب تبصره ۱۸ در صحن مجلس زمینه بهبود بازار  مسکن را مهیا کنیم.


منبع :
خبرگزاری فارس

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید