بنی گانتز: در حال آماده شدن برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران هستیم

0
125

بنی گانتز: در حال آماده شدن برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران هستیم

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه از تصمیم تروئیکای اروپایی برای صرف نظر کردن از پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی انتقاد کرد.

گانتز در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» مدعی شد اگر جامعه جهانی مانع دستیابی ایران به توانمندی ساخت سلاح اتمی نشود، اسرائیل به صورت مستقل برای متوقف کردن ایران عمل می کند.

وی ضمن تکرار ادعا های بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: «اگر جهان قبل [از ما]آن ها را متوقف کرد، بسیار خوب است. اما اگر این اتفاق نیفتاد، ما باید مستقل عمل کرده و لازم است خودمان از خودمان محافظت کنیم».

به نوشته وبگاه فاکس نیوز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه جنبش مقاومت حزب الله لبنان دارای مقادیر قابل توجهی موشک و راکت است که با آن ها می تواند تمام مواضع اسرائیل را هدف قرار دهد، تهدید کرد که تل آویو با تداوم حمله به سوریه مانع رسیدن تسلیحات به لبنان خواهد شد.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، مدعی شده که ارتش این رژیم در حال به روز رسانی طرح های خود برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران است.

گانتز در خصوص تمایل دولت آمریکا به ریاست «جو بایدن» برای بازگشت به توافق هسته ای ایران، خواستار پرداخته شدن به موضوع گروه های حامی ایران در هرگونه توافق آتی با تهران شد و گفت: «سیاست آمریکا باید سیاست آمریکا باشد و سیاست اسرائیل نیز سیاست اسرائیل باقی می ماند».

پیش از این نیز، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در مصاحبه با شبکه رادیویی کان، با بیان اینکه ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است، مدعی شد: «من مصمم به متوقف کردن ایران هستم، ما در حال ضربه زدن به آن ها در تمام منطقه (خاورمیانه) هستیم»

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) خارج شده و ضمن اعمال تحریم های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم های دیگری علیه ایران وضع کرد.

تروئیکای اروپا علی رغم مخالفت های لفظی با خروج آمریکا از برجام به وعده های خود برای جبران آثار این خروج عمل نکردند. جمهوری اسلامی ایران در واکنش به بی عملی کشور های اروپایی در ۵ گام طبق مفاد برجام تعهدات خود ذیل برجام را کاهش داد.

ایران اخیراً از روز پنج اسفندماه اعلام کرد اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کند. اقدام ایران در راستای اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ایران است که شریکان ایران در برجام را به لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، در راستای حقوق مصرح جمهوری اسلامی ایران تحت بند های ۲۶ و ۳۶ برجام ملزم می کند.

منبع :
فرارو

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید