بدهی جالب رئال مادرید و بارسلونا

0
110

بدهی جالب رئال مادرید و بارسلونا

بر اساس حکمی که دیوان عدالت اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ امروز (پنجشنبه) صادر کرد، رأی قبلی که کمیسیون اروپا صادر کرده بود تأیید شد و چهار باشگاه بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیک بیلبائو و اوساسونا به پرداخت مالیاتی در حدود ۵ میلیون یورو محکوم شدند.

باشگاه های مورد بحث به سرپرستی بارسلونا، حکم اولیه ای را که در سال ۲۰۱۶ توسط کمیسیون اروپا صادر شده بود را به چالش کشیده بودند که استفاده از نرخ مالیات ۲۵ درصد را به جای نرخ استاندارد ۳۰ درصدی برای شرکت های ورزشی را زیر سوال برده بود، اما نتیجه نهایی به نفع آنها نبود.

این چهار باشگاه بیش از ۲۰ سال از نرخ مالیات پایین تری نسبت به تعدادی از باشگاه های دیگر اسپانیایی برخوردار بودند چون با آنها مثل باشگاه های غیرانتفاعی فوتبال به جای باشگاه های فوتبال حرفه ای با مسئولیت محدود برخورد می شد.

کمیسیون اروپا اما در سال ۲۰۱۶ حکم داد که چهار باشگاه مورد نظر جایگاه یک گروه مالیاتی پایین تر نسبت به سایر نهادهای ورزشی را اشغال کرده اند و این امتیازی ناعادلانه است که به آنها تخصیص داده شده است.

بارسلونا اما به این حکم اعتراض کرد و دادگاه عمومی را در سال ۲۰۱۹ مجبور کرد به دلیل اینکه سازمان نظارت بر رقابت های اتحادیه اروپا نتوانسته است از نظر قانونی این ادعا را اثبات کند که از تمامی مزیت ها برخوردار است، حکم اولیه را لغو کرد.

کمیسیون اروپا در ادامه این پرونده را به دیوان عدالت اتحادیه اروپا برد تا اثبات کند که باشگا های بارسا، رئال و شرکایش از این موضوع منافع اقتصادی برده اند.

منبع :
فرارو

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید