ببینید: شوی لباس پدران روحانی کلیسای جامع تورنه در بلژیک

0
105

پدران روحانی با لباس‌های مذهبی مخصوص در کلیسای جامع تورنه در بلژیک شوی لباس راه انداختند.


ایران آرت: جمعی از پدران روحانی کلیسای جامع تورنه (Tournai) در بلژیک لباس‌هایی را که معمولا در انبارهای کلیسا و به دور از چشم مردم نگهداری می‌شوند، به تن کرده و برای حدود ۱۰۰ تماشاچی شوی لباس به راه انداختند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، مدل‌ها در این برنامه نمایشی سیر تکاملی لباس‌های مخصوص کلیسا از قرن هفدهم تا بیست و یکم را نشان می‌دادند. لباس‌های زینتی مربوط به قرن پانزدهم میلادی که در کلیسا انبار شده و برای نمایش در این برنامه بسیار شکننده و آسیب‌پذیر بودند، کنار گذاشته شدند.

به گفته رودی آپسومر (Rudy Opsomer)، رئیس کلیسا، از آن جایی که لباس‌های مخصوص کلیسا مقدس هستند کسی جز مقامات مذهبی نباید آنها را به تن کند بنابراین همه مدل‌ها از میان همین افراد انتخاب شدند. آپسومر می‌گوید براساس سنت‌های کلیسا کارکنان کلیسای جامع باید به محض کهنه شدن لباس‌ها آنها را بسوزانند بنابراین بخت با آنها یار بوده که اسقف تورنه اجازه برگزاری این شو را داده است.

در این برنامه حدود ۳۰ جامه از جمله شنل‌های مزین به رشته‌های طلایی و نقره‌ای به نمایش درآمدند. این اولین بار در ۵۰ سال گذشته بود که این لباس‌ها برای مردم به نمایش گذاشته می‌شد. 

 

حجم ویدئو: ۱۵.۳۰M
|
زمان ویدئو: ۰۰:۰۱:۱۰

منبع : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید