با این روش به جنگ بی خوابی بروید

0
175

با این روش به جنگ بی خوابی بروید

استاد علوم شناختی در دانشگاه سایمون فریزر راه حلی آسان و سریع برای بی خوابی پیدا کرده که به کمک آن اشخاص می توانند خواب راحتی داشته باشند.

به گزارش روزیاتو ،این که آدم نتواند راحت بخوابد، خیلی کلافه کننده است. و نظر به این که ۳۰ الی ۳۵ درصد بزرگسالان علائم بی‌ خوابی گونه را تجربه می کند، می توان نتیجه گرفت که این مشکلی جدی و بسیار شایع است. خوشبختانه دکتر لوک بودوآن، استاد علوم شناختی در دانشگاه سایمون فریزر راه حلی آسان و سریع برای بی خوابی پیدا کرده که به کمک آن اشخاص می توانند خواب راحتی داشته باشند.

بُر زدن شناختی

دکتر بودوآن نام این روش را «بُر زدن شناختی» گذاشته است. در این روش فرد اشیاء تصادفی را که تصورشان ساده باشد در ذهن مجسم می کند. آن طور که او می گوید این روش افکار شما را هم می زند و از فکر به مسائلی که نمی گذارد خواب تان ببرد جلوگیری می کند.

ممکن است این کار در ابتدای امر برای برخی افراد ساده نباشد، به همین خاطر دکتر بودوآن اپلیکیشنی را با نام MySleepButton به طور خاص برای این کار طراحی کرده است. این اپ به شما برای انتخابِ فهرست واژگان کمک می کند و تنها کاری که باید بکنید این است که کلماتی را که به شما می گوید تخیل کنید.

بگذارید تخیل تان شما را به خواب ببرد

اگر برای استفاده از این اپ بی میل هستید، می توانید خودتان به تنهایی از این روش استفاده کنید. بهترین راه برای این کار این است که به یک کلمه ی تصادفی و از لحاظ عاطفی خنثی که دست‌کم ۵ حرف دارد فکر کنید. مثلاً «خوابیدن» و کلمه هایی را تصور کنید که با هر کدام از حرف های این کلمه شروع می شوند. مثلاً:

خرگوش
وان
اسب
ببر
یخچال
دستکش
نمکدان
باید دقت کنید به کلماتی که عواطف منفی یا استرس‌زا در شما ایجاد می کنند فکر نکنید. و اگر به پایان کلمه رسیده اید اما هنوز خواب تان نبرده است همین روش را برای کلمه ای دیگر تکرار کنید.

امتحان کردن این روش

برای امتحان این روش، دانشگاه سایمون فریزر آن را بر روی ۱۵۴ دانشجو که از وضعیت خواب خود شکایت داشتند امتحان کرد. شرکت کنندگان از این روش استفاده کردند و نتایج اثبات کرد که خواب شان به شدت بهتر شده. آن ها نه تنها سریع تر به خواب می رفتند بلکه کیفیت خواب شان هم بهبود یافته بود.

آیا شما هم از بی خوابی رنج می برید؟ این روش را امتحان کنید و ببینید برای شما هم جواب می دهد یا نه…

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید