با این ترفند‌ها پیتزا بخورید و لاغر شوید

0
143


با این ترفند‌ها پیتزا بخورید و لاغر شوید

در این گزارش قصد داریم ترفند‌هایی را به شما معرفی کنیم که با آن‌ها می‌توانید پیتزا بخورید و لاغر شوید.

به گزارش سایت طلا ،پیتزا یک غذای مورد علاقه برای بسیاری از افراد است، اما متاسفانه می‌تواند باعث کاهش وزن شود. ما در اینجا قصد داریم ترفند‌هایی را به شما معرفی کنیم که با ان‌ها می‌توانید پیتزا بخورید و لاغر شوید.

۱. هنگام سفارش پیتزا، آن‌هایی را سفارش دهید که خمیر یا نان بسیار نازک تری دارند چرا که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های چاق کننده پیتزا، نان آن می‌باشد.

۲. پیتزا‌های کوچک سفارش داده و در کنار آن سبزیجات، سالاد و یا حتی مرغ مصرف کنید.

۳. اگر بر روی پیتزایی که سفارش داده اید میزان زیادی روغن شناور است آن را با یک دستمال پاک کرده و اجازه دهید دستمال روغن را به خود جذب کند. شاید باور نکنید، اما با این روش تا ۵۰ کالری از غذایتان کم خواهید کرد.

۴. به جای سفارش یا پختن پیتزا‌هایی پر شده با انواع سوسیس، ژانبون، پپرونی و…، از گوشت بدون چربی مانند گوشت قرمز و یا مرغ استفاده کنید.

۵. در جمع دوستان به جای اینکه چند پیتزا سفارش دهید می‌توانید یک پیتزا سفارش داده و در کنار آن‌ها سالاد‌ها و غذا‌های پروتئینی دیگر را نیز سفارش دهید.

۶. پیتزای خود را به جای آنکه درون جعبه بخورید، درون بشقاب گذاشته و سپس بخورید. این کار باعث کاهش میزان مصرف شما می‌شود.

۷. از سس‌های بازاری استفاده نکرده و سس را در خانه برای خودتان تهیه کنید.

۸. اگر خودتان پیتزا تهیه می‌کنید می‌توانید برخی از سبزیجات مانند بادمجان را به دستور پخت خود اضافه کنید. البته لازم است آن‌ها را بخارپز کنید چراکه بادمجان سرخ شده چربی بسیاری همراه با خود دارد.

۹. تنها بر روی پیتزا پنیر بریزید و از ریختن ان بر روی خمیر پیتزا خودداری کنید.

۱۰. در صورتی که خودتان پیتزا را تهیه می‌کنید می‌توانید برای خمیر آن از آرد نارگیل به جای آرد گندم استفاده کنید کنید چرا که کالری کمتر و فیبر بسیار بیشتری دارد. همچنین می‌توانید از آرد تهیه شده با غلات کامل استفاده کنید.

۱۱. ادویه بیشتری به پیتزای خود اضافه کنید. تحقیقات نشان داده است مردانی که غذای تند می‌خورند کالری کمتری مصرف می‌کنند.

۱۲. میزان پنیری که مصرف می‌کنید را کاهش دهد. برای مثال می‌توانید هنگام سفارش پیتزا درخواست کنید تا پنیر مصرفی را نصف کنند.

۱۳. پیش از خوردن پیتزا به عنوان شام، پیش غذا بخورید. برای مثال پیش از پیتزا سالاد بخورید و از این طریق میزان پیتزایی که می‌خورید را کاهش دهید.

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید