اندازه لباس یا قد دامن را بر چه مبنایی انتخاب کنیم؟

0
77

اندازه لباس یا قد دامن را بر چه مبنایی انتخاب کنیم؟

یکی از موضوعاتی که همیشه ذهن یک خانم شیک پوش را درگیر خود می کند این است که چه رنگی به او می آید؟ چه سبک لباسی اندامش را برازنده تر می کند؟ قد دامن چه اندازه باشد تا بلندتر یا کوتاه تر به چشم بیاید؟ و سوال هایی از این دست.

شما که خانم شیک پوشی هستید لباس های خود را بر اساس چه آیتمی انتخاب می کنید؟ آیا آموزش دیده اید و یا انتخاب هایتان همان هایی است که فقط احساس می کردید به شما بیشتر می آید؟

 راهکارهایی برای جلوگیری از پرز دادن لباس هنگام پوشیدن

مبنای انتخاب قد دامن

بعضی از خانم ها هستند که میانه  خوبی با پوشیدن دامن ندارند و از نظر آن ها شلوار برایشان مناسب تر است. البته امکان دارد که این فکر ناشی از مدل اندام شان باشد. یعنی مثلاً آن ها اندامی شبیه گلابی دارند و احساس می کنند اگر دامن تنگ به تن کنند زیبایی چندانی ندارد. اما همین اندام گلابی هم راه کاری دارد و می توان طوری برای آن لباس طراحی کرد که به زیبایی دیده شود.

قد لباس؛ بلندی دامن، تاپ و پیراهن

انتخاب لباس گاهی ممکن است ما را دچار سردرگمی کند طوری که فکر کنیم تنها یک طراح لباس می تواند ما را راهنمایی کند. اما این را بدانید که نکات کوچکی وجود دارد که با کمک گرفتن از آن ها از این سردرگمی نجات پیدا می کنیم. از مهم ترین این نکات قد لباس است.

ما امروز می خواهیم در مورد قد دامن، تاپ و بلوز با شما صحبت کنیم. این که قد دامن تان را چگونه انتخاب کنید تا مناسب اندام شما باشد. آیا شما چاق هستید و یا لاغر؟ بلند هستید و یا کوتاه؟ اگر حتی از همه نظر متناسب هستید این مطلب که سارک آن را تهیه کرده می تواند کمک خوبی برای انتخاب لباس شما باشد.

ممکن است قبلاً در این زمینه مطالعه کرده باشید اما پیشنهاد می کنیم آموزش هایتان را کنار بگذارید و چند دقیقه از وقت تان را برای خواندن این مطلب بگذارید، قول می دهیم پشیمان نشوید.

اندازه  لباس یا قد دامن  را بر چه مبنایی انتخاب کنیم؟

نسبت طلایی

کلمه  نسبت طلایی را به یاد داشته باشید، چون ما می خواهیم این کلمه را برای شما باز کنیم. نسبت طلایی همان نتیجه ای است که سبب می شود شکل بدن یک خانم هارمونی و ترکیب بندی مناسب داشته باشد. گاهی این اتفاق برای ما رخ می دهد که وقتی لباسی را به تن می کنیم احساس می کنیم آن طور که باید زیبا دیده نمی شویم. نمی دانیم دقیقاً کجای لباس ایراد دارد؟ آیا ایراد از اندام ماست و یا لباس مشکلی دارد؟ به هیچ وجه روحیه خود را نبازید؛ مطمئناً ایراد نه متوجه شماست و نه مربوط به لباس است. موضوع این است که لباس آن اندازه هایی که باید داشته باشد تا به ما برازنده باشد، ندارد. یا به عبارت دیگر خطوط لباس جایی که باید قرار بگیرد، نیست.

این مشکل قابل حل است. ما به شما یک فرمول مخصوص پیشنهاد می کنیم که به وسیله  آن می توانید بلندی دامن، پیراهن و تاپ را بنابر اندازه  قدتان محاسبه کنید. این گونه لباس شما همان جایی قرار می گیرد که اندام شما را به زیبایی جلوه می دهد.

چگونه قد درستی برای دامن داشته باشیم؟

► وسایل مورد نیاز شما برای این کار عبارتند از:

۱- یک عدد متر
۲- کفشی که اغلب با دامن و یا پیراهن استفاده می کنید. (منظور ما اندازه  پاشنه  کفش است که بنا بر آن قد دامن را تعیین کنیم.) بسته به ارتفاع پاشنه کفش تان نتایج متفاوتی به دست می آید.

► کاری که شما باید انجام دهید:

۱- قدتان را از شانه تا روی زمین با متر اندازه بزنید. دقت کنید که با پاشنه های مختلف اندازه ها متفاوت خواهد بود. 
۲- عددی را که به دست می آورید به ۱/۶۱۸ که همان عدد نسبت طلایی است تقسیم کنید.
۳- عدد به دست آمده عدد طلایی شماست و به شما این امکان را می دهد تا متوجه بلندی دامن یا پیراهن خود از سجاف پایین دامن تا زمین باشید.

حالا عدد به دست آمده را از شانه اندازه بزنید، تا متوجه شوید که قد دامن شما کجا باید قرار بگیرد. وقتی اندازه گیری را انجام دهید می بینید زمانی که پاشنه  شما بلندتر است عدد طلایی بزرگ تری به دست می آورید. در حالی که اگر کفش بدون پاشنه بپوشید عدد طلایی کوچک تری خواهید داشت و سجاف پایین دامن شما بالاتر قرار می گیرد.

اگر شما پاهای بلندی ندارید استفاده از این روش برای شما بسیار خوب است. چون روش محاسبه  عدد طلایی به شما این امکان را می دهد که پاهایتان را بلندتر نشان دهید.

محاسبه قد تاپ ها و بلوزها

شما الان روش محاسبه  قد دامن را متوجه شدید. اما صبر کنید، هنوز کار ما تمام نشده است. حالا نوبت تاپ ها و بلوزهای شماست. فکر می کنید با چه روشی می توانیم اندازه  تاپ را مشخص کنیم؟

► برای به دست آوردن عدد طلایی تاپ به موارد زیر دقت کنید:

۱- طول بدن خود را از شانه تا زمین اندازه بگیرید.
۲- حالا مانند روش قبلی، آن عدد را بر ۱/۶۱۸ تقسیم کنید.
۳- این بار عدد به دست آمده را از زمین به سمت بالا بروید.

اگر عدد به دست آمده پایین تر از خط کمر شماست، باید اندازه  تاپ شما هم تا زیر خط کمر باشد. اما اگر عدد طلایی به دست آمده روی خط کمر یا بالاتر از آن قرار می گرفت، اندازه  تاپ را حدود کمر یا دقیقاً بر روی خط کمر در نظر بگیرید. همه  این موارد در مورد نسبت های بدن شما درست است. یعنی هر کس نسبت های بدنش با دیگری متفاوت است.

شاید به نظرتان برسد عددهای به دست آمده نمی تواند کمک زیادی در بهتر دیده شدن شما داشته باشد، اما وقتی امتحان کنید متوجه درستی این محاسبات می شوید. حالا دیگر مطمئن باشید خطوط بر روی بدن شما در جای خودش قرار گرفته است.

اندازه  لباس یا قد دامن  را بر چه مبنایی انتخاب کنیم؟

عدد نسبت طلایی چیست؟

نسبت طلایی یا عدد فی در ریاضیات و هنر هنگامی رخ می دهد که نسبت بخش بزرگتر به بخش کوچکتر، برابر با نسبت کل به بخش بزرگتر باشد. نسبت طلایی نماد حرف یونانی “phi” است. یک عدد ویژه تقریباً برابر با ۱٫۶۱۸ که بارها در هندسه، هنر، معماری و مناطق دیگر ظاهر می شود.

برای انتخاب تاپ به بلندی پاهایتان توجه کنید

اگر شما دارای پاهای بلند هستید دقت کنید که تاپی که انتخاب می‎ کنید بلندتر باشد. اما اگر پاهای کوتاهی دارید، قد تاپ تان را هم کوتاه تر انتخاب کنید. عدد طلایی یک راه عالی برای محاسبه اندازه  دامن، تاپ، بلوزها و ژاکت های شماست.

از دیدن خود در آئینه لذت ببرید

نکات گفته شده مختص زمانی است که شما بخواهید یک اندازه  ایده آل برای دامن، تاپ و بلوز خود داشته باشید. اما زمانی که بخواهید لباس های بلندتر و یا کوتاه تر انتخاب کنید، دیگر به این محاسبه نیازی ندارید. آن موقع تنها باید مدل اندام خود را بررسی کنید که با چه لباسی زیباتر و برازنده تر به چشم می آیید. در واقع وقتی بخواهید یک استایل شخصی برای خود تعریف کنید و روزمره تان را با آن طی کنید، این محاسبه عالی است.

شما دیگر یک عدد جادویی و یا همان عدد طلایی، برای زیباتر دیده شدن دارید. حالا می توانید با خیال راحت هرچه را دوست دارید به اندام خود اندازه کنید.

منبع :
همشهری آنلاین

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید