اسپرینگ رول‌های لقمه‌ای

0
106


اسپرینگ رول‌های لقمه‌ای

دو سینی مخصوص فر را با کره آبکرده چرب کنید و سبزی‌ها را به خلال‌های دوونیم میلیمتری خرد کنید. آن‌گاه پیازچه را بیفزائید و مخلوط کنید. حالا روغن کنجد را در تابه مناسبی بریزید و روی حرارت بگذارید. سبزی‌ها را بیفزائید و ۲ دقیقه، تفت دهید.

اعظم گلزارمنش:

 

مواد لازم برای ۳۲ عدد

کره آبکرده………………۱۵۰ گرم

مخلوط سبزی …………..۶۰۰ گرم

(تره‌فرنگی، هویج، شلغم، جوانه‌ماش،…)

پیازچه خرد کرده ……………۱ قاشق سوپخوری

روغن کنجد…………….. ۵۰ میلی‌لیتر

زنجفیل ریز خرد کرده……………. ۳۰ گرم

سیر ریز خرد کرده ………….۱ حبه

کنجد بو داده………… ۲ قاشق سوپخوری

سویا سس…………… ۱ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل………… به میزان لازم

خمیر فیلو…………… ۱۰ ورق

 بیشتربخوانید:

لازانیا اسفناج ؛ یک غذای گیاهی خوشمزه

 

 

روش‌تهیه

دو سینی مخصوص فر را با کره آبکرده چرب کنید و سبزی‌ها را به خلال‌های دوونیم میلیمتری خرد کنید. آن‌گاه پیازچه را بیفزائید و مخلوط کنید. حالا روغن کنجد را در تابه مناسبی بریزید و روی حرارت بگذارید. سبزی‌ها را بیفزائید و ۲ دقیقه، تفت دهید. سپس زنجفیل، سیر، کنجد و سویا سس را افزوده و ۱دقیقه تفت دهید و اندکی نمک و فلفل بزنید. اکنون این مخلوط را کنار بگذارید تا کاملا خنک شود. اینک فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید و یکی از خمیرهای فیلو را روی میز کار بگذارید و رویش کره آبکرده بمالید. آن‌گاه خمیر دیگری رویش بگذارید و دوباره کره بمالید. به همین ترتیب باقیمانده خمیر فیلو را دو تا دوتا روی هم بگذارید و بین آنها کره بمالید. اکنون هر خمیر را به ۹ مستطیل ۹×۱۵ سانتیمتری ببرید و روی عرض هر خمیر، یک قاشق سوپخوری از مایه فراهم کرده، بگذارید. سپس خمیر را از دو لبه آن، روی مایه ‌میانی تا کنید و بعد آن را بپیچید و رول کنید. رول‌ها را در سینی بچینید، رویشان کره بمالید و به مدت تقریبی

۱۰-۱۲ دقیقه یا تا زمانی‌که ترد و طلائی‌رنگ شود، در فر بپزید. در صورت دلخواه می‌توانید اسپرینگ رول را با سویا سس یا سس چیلی شیرین میل کنید.

 بیشتربخوانید:

 

 

خواص  زنجفیل

زنجفیل در کاهش شدت درد موثرتر از داروی بی اثر است . به علاوه، به نظر می رسد زنجفیل به اندازه مفنامیک اسید ( داروی درد NSAID ) موثر باشد. برخی تحقیقات نشان می دهند زنجفیل تاثیر آرتروز را بهبود می بخشد در حالی که مطالعات دیگر نشان می دهند زنجفیل تنها در طول اولین درمان موثر است بنابراین تحقیقات بیشتری برای تعیین واقعیت لازم است.

منبع : شور و شیرین

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید