استینگر؛ سریع‌ترین خودروی کیا موتورز

0
115

استینگر؛ سریع‌ترین خودروی کیا موتورز

استینگر یکی از محصولات تولیدی در خانواده کیا موتورز است که جایگاه ویژه‌ای را در اختیار دارد، زیرا عنوان سریع‌ترین خودروی استاندارد کمپانی کره‌ای را در اختیار دارد. از زمان معرفی در سال ۲۰۱۷ تا به امروز؛ همین ویژگی‌های اسپرت، مهمترین دلیل شاخص بودن آن در کاتالوگ فروش کیا موتورز بوده است.

در لیست ۴۴ برند خودرویی مطرح و سریع‌ترین محصولات آن‌ها که توسط گروه خودروی عصر ایران منتشر و جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد، مدل GT استینگر نماینده کیا با ۳۶۸ اسب بخار خروجی، ۳۷۵ پوند فوت گشتاور، شاخص صفر تا ۹۶ کیلومتر ۴.۷ ثانیه و بیشینه سرعت ۲۶۸ کیلومتر برساعت است.

اخیرا تصاویر مدل ۲۰۲۲ استینگر در رسانه‌های خودرویی قرار گرفته است که همین ابتدا سراغ ویژگی‌های پیشرانه آن می‌رویم. نمونه پایه مدل ۲۰۲۲ از تپنده ۴ سیلندر توربوشارژ ۲.۵ لیتری با ۳۰۰ اسب بخار خروجی و گشاور ۳۱۱ پوندفوت استفاده می‌کند. نمونه پایه مدل قبلی به موتور ۲ لیتری مجهز بود که ۴۵ اسب بخار خروجی کمتری داشت.

این خودرو طی ۵.۲ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می‌رسد. اما همانطور که اشاره شد؛ جی تی‌های استینگر ۲۰۲۲ از پیشرانه ۶ سیلندر توربودوقلو با ۳۶۸ اسب بخار دارد. در بخش جعبه دنده از نمونه ۸ سرعته اتوماتیک مجهز به شیفتر پشت فرمان استفاده شده است. این محصول در ۲ آپشن محور عقب و تمام چرخ محرک عرضه می‌شود.

تریم GT با سیستم الکترونیکی بهبود دهنده صدای اگزوز ارائه می‌شود که هیجان رانندگی با یک توربو را چند برابر خواهد کرد.

اما در رابطه با نمای ظاهری باید به سیستم چراغ‌های ال ایی دیی جدید بویژه در نمای عقب اشاره کنیم. هدلایت‌های ال ایی دیی نیز بروزرسانی شده اند. رینگ‌های ۱۸ یا ۱۹ اینچی آلومینیومی نیز با طراحی جدید ارائه می‌شوند.

در کابین هم بروزرسانی‌هایی قابل اشاره است که از جمله می‌توان به نمایشگر لمسی ۱۰.۲۵ اینچی استاندارد، نمایشگر ۴.۲ اینچی تی اف تی میان نشانگر‌های سنتی امپر، نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی اطلاعات امپر در حالت آپشن، سانروف، سیستم صوتی هارمن کاردون و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز امکاناتی مانند سنسور‌های برخورد، دستیار ترمز، نمایش نقاط کور دید راننده، شناسایی علائم ترافیکی جاده، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط و … در دسترس قرار دارد. کیا برای بازار آمریکا یک نسخه ویژه از استینگر را با نام Scorpion عرضه می‌کند که دارای جزئیات اسپرت بیشتر است. مواردی شامل رینگ‌های مشکی، پترن‌های کربنی داخل کابین، سیستم ترمز برمبو، بال عقب، آبشش‌های جانبی و …

تفاوت جزئیات در تصاویر به تفاوت در تریم‌های آن‌ها مربوط می‌شود.

 

منبع : فرادید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید