آمار شگفت انگیز پرسپولیس در دفاع

0
107

آمار شگفت انگیز پرسپولیس در دفاع

سرخپوشان پایتخت که شروع مطلوبی در لیگ برتر نداشتند و در دهمین بازی آمار ۷ گل خورده را ثبت کردند تا نگرانی هواداران پرسپولیس بیشتر و بیشتر شود. نگرانی آن ها به این خاطر بود که پرسپولیس در سال های اخیر با اتکا به خط دفاعی مستحکم خود موفق به کسب جام قهرمانی شده و در بهترین فصل هجومی (لیگ پانزدهم) به واسطه خط دفاعی ضعیف از رسیدن به صدر باز مانده بود و بیم آن می رفت که تاریخ دوباره برای این تیم تکرار شود اما این اتفاق رخ نداد.

از بازی با فولاد تاکنون پرسپولیس تنها یک گل خورده تا در ۱۶ بازی، میانگین ۰.۵ گل دریافتی را ثبت کند. آن ها همچنین با بسته نگه داشتن دروازه خود در بازی با سایپا، به دهمین کلین شیت رسیدند و نخستین تیم لیگ بیستم شدند که آمار کلین شیت ها را دو رقمی می کند. استقلال و آلومینیوم تنها تیم هایی هستند که بیش از یک گل به پرسپولیس زده اند. نساجی، فولاد، ماشین سازی و ذوب آهن نیز هر کدام یک گل زده و نکته جالب این که هر سه تیم قعرنشین موفق به باز کردن دروازه حامد لک شده اند.

حالا ماموریت خط دفاعی پرسپولیس محافظت از دروازه در دو بازی حساس باقی مانده در سال ۱۳۹۹ است؛ صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان. اگر پرسپولیس در این دو بازی هم کلین شیت کند به آمار ۱۸ بازی ۸ گل خورده می رسد و در صورت حفظ این روند به بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر تبدیل می شود.

نکته مهم این که سرخپوشان این فصل در غیاب شجاع خلیل زاده و محمد نادری لیگ را استارت زدند و در میانه راه با مصدومیت محمدحسین کنعانی زادگان نیز مواجه شدند اما بازیکنان جانشین عملکرد درخشانی را از خود نشان دادند تا خط دفاعی تحت رهبری سیدجلال حسینی، دوباره به عامل صدرنشینی قرمزپوشان تبدیل شود.

منبع: ورزش سه

منبع :
فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید